Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE MAVİ KAPAK KAMPANYASINA DESTEK

SİVEREK'TE MAVİ KAPAK KAMPANYASINA DESTEK

“Umutla Yürüyorum” Projesi kapsamında Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri mavi kapak topladı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:07
SİVEREK'TE MAVİ KAPAK KAMPANYASINA DESTEK

Şanlıurfa’da, Toplum Destekli Polislik (TDP) birimi, engellilere destek amacıyla başlatılan ‘Mavi Kapak’ kampanyası kapsamında ‘Umutla yürüyorum’ projesi Siverek ilçesinde de destek gördü.

İlçenin Kale mahallesinde bulunan Anadolu İmam hatip lisesi öğrencileri yaklaşık olarak bir yıldır yürüttükleri çalışmalar neticesinde mavi kapak topladı.

Okulda görevli Öğretmen Neslihan Dönmez ve öğrencileri hummalı bir çalışma örneği sergileyerek mavi kapak topladı. Gazetecilere açıklama yapan dönmez, “3 yıldır mavi kapak kampanyasına katılıyorum. İlk yıl Ege Üniversitesinin düzenlediği kampanya ya katıldım. İkinci yıl ise bir öğrencimize yardım amacıyla kampanya ya katıldım. Son olarak ta ise Şanlıurfa Emniyet müdürlüğünün başlattığı “Umutla Yürüyorum” projesine öğrencilerimle birlikte katıldım. Çalışmalarımız neticesinde topladığımız kapakları Siverek ilçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik bürosuna teslim ediyoruz. Kampanyada desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Okul öğrencileri ise, bu kampanya ya katıldığımız için mutluyuz. Topladığımız mavi kapaklarla, engelli vatandaşlarımızın faydalanması bizleri mutlu ederken, bu saya de insanlara faydalı olmak ve insanların bir kapak deyip geçmemeleri o kapağın insanların hayatında nasıl gülücük açtığını, insan ancak duygudaşlık yaparak anlayabiliyor. İnsanlar bilinçli bir şekilde hareket ederse, daha çok insanın yüzü gülecektir dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık