Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE MOTOSİKLET DENETİMLERİ BAŞLADI

SİVEREK'TE MOTOSİKLET DENETİMLERİ BAŞLADI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, motosiklet denetimlerine başladı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 17:05
SİVEREK'TE MOTOSİKLET DENETİMLERİ BAŞLADI

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçede motosiklet kullanımının artması ve yaşanacak kazaların önüne geçilmesi için Siverek Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri denetimlere başladı. Trafik Ekipleri araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde kontrol noktaları oluşturarak, plakasız, tescilsiz ve ehliyetsiz motosiklet sürücüleri üzerinde denetimler yaptı.

Siverek İlçe Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Selami Uçan yaptığı açıklamada "Sıcak havaların gelmesiyle birlikte trafiğe çıkan motosikletlerde artış meydana geldi. Ana caddelerde ses kirliliği ve trafikte tehlikeli hareketlerde bulunan motosiklet sürücülerinden rahatsız olan vatandaşların şikayetleri üzerine denetimlerimizi gündüzlerin yanı sıra geceleri de yapıyoruz.

Denetimler kapsamında, kasksız motosiklet kullanmak, tescilsiz, eksik evrak, sürücü belgesi olmayan küçük yaşta motosiklet kullanmaktan 53 motosiklet sürücüne 65 bin TL idari para cezasının uygulandı, 38 motosiklet ise trafikten men edilmiştir" dedi.

Denetimlerimin devam edeceğini belirten Uçan, ölüm ve yaralanmaların meydana gelmemesi için sürücülerin trafik kurallarına uymalarını söyledi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık