Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek'te siyer sınavına yoğun katılım

Siverek'te siyer sınavına yoğun katılım

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen siyer sınavına halk yoğun ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2018 Pazar 14:15
Siverek'te siyer sınavına yoğun katılım
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Siverek Koordinatörlüğü tarafından organize edilen sınava yaklaşık 4 bin 320 öğrenci katıldı. Şehir merkezinde 6, kırsal mahallerde 2 olmak üzere toplam 8 okulda düzenlenen sınavda yaklaşık 200 kişi görev yaptı. Bazı okullarda sınıflar dolduğundan dolayı okul yemekhanelerinde salon oluşturuldu.

Peygamber Sevdalıları Platformu Siverek Koordinatörü Hüseyin Şeker bu sene yedincisi düzenlenen sınava geçen sene bin 300 öğrencinin katıldığını belirterek, “Bu yıl Siverek’te geçen yıla oranla 3 kat daha fazla başvuru aldık. 4320 kişi sınava başvurdu. İki köy okulu olmak üzere 8 okulda sınav düzenledik. Sınava katılımda beklentilerimizin üzerinde oldu. Şehir merkezinde 3 okulu bayanlara, 3 okulu da erkekler için tahsis ettik. Allah katılım gösteren tüm kardeşlerimizden razı olsun” dedi.

Sınava 2. kategori de katılan Gülşen Dağdeviren, “ Kitabı 2 defa okudum. Sınav çok güzel geçti, sadece zor olan sahabelerin isimleri oldu.” Dedi.

Sınava 4. kategoride katılan Mevlüt Sonbayram, “Vakıf Ortaokulunda Türkçe öğretmeniyim. Bu sınavı duyar duymaz, kaydımı yaptım. Siyer sınavının yapanlardan gerçekten Allah razı olsun. Benim sınavımda gerçekten güzel geçti. Soruları çok beğendim, kaliteli hazırlanmış. Emek harcanmış. Allah inşallah bu emeği zayi etmez. Sınıfları kalabalık gördüm. Gayet muntazam bir şekilde dizilmişlerdi. Görevliler gayet iyiydi. Sınavdan fevkalade memnun kaldım. İnşallah bu sınavların tekrarı yapılır. Bu tür sınavlarda en azından Peygamberimiz hakkında bilmediklerimiz de öğreniyoruz. Bizim bilgi darağacımızı gerçekten zorluyor. Bilmediklerimizi öğrettiği için çok ciddi faydası olduğunu düşünüyorum. Yapanlardan Allah razı olsun”

Sınava Şilan kırsal mahallesinden katılan Yücel Yüksekkaya, sınavda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Kitap bizler için oldukça açıklayıcı oldu. Peygamber Efendimizin hayatı boyunca çektiği çileleri okuyarak hayatımızda nasıl uygulayacağımızı bizlere göstermiş oldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun”

Sınava 1. kategoride katılan Muhammed Enes Uğurlu, “ Sınavım çok iyi geçti. Sadece bir soruda takılmıştım, sonradan baktım onu da doğru yapmışım. Sınavda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”

Dört kategori halinde gerçekleştirilen Umre ödüllü Siyer Sınavı’nda başta umre ödülü olmak üzere 2 bin kişiye çeşitli ödül dağıtılacak.

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

MOBİL İÇİN VİDEO

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık