Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Siverek'te Yanık Vakalarına Dikkat !

Siverek'te Yanık Vakalarına Dikkat !

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde yaşanan yanık olaylarında, Siverek Devlet Hastanesi Acil Bölümü tarafından yerinde müdahale edilmediğini iddia eden iki vatandaş, yapılan yanlış müdahaleler çocuklarımızı sakat bırakacaktı,dedi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2010 Pazar 12:41
Siverek'te Yanık Vakalarına Dikkat !
ŞANLIURFA - Siverek İlçesinde yaşanan iki yanık olayına yerinde müdahale edilmediğini iddia eden Ramazan Kürkçü ve Celal Öztürk adlı vatandaşlar, hataların daha fazla yaşanmaması için yetkililerden gerekli önlemi almalarını istedi.
Koluna su dökülen 3 yaşındaki kızı Semanur’u Siverek Devlet Hastanesi acil bölümüne götürdüğünü dile getiren İnşaat işçisi Ramazan Kürkçü (30) başından geçenleri şöyle anlattı: “Acil bölümünde bulunan doktor tarafından kızıma müdahale edilmedi. Orada bulunan Sağlık Lisesindeki öğrenciler kızımın yanığına pansuman yaptı. Acil doktoru bana, “Her gün kızını pansumana getir ya da sen kendi imkânlarınla pansumanı evde yapabilirsin."dedi. Ben de bir gün sonra durumu kötüye giden kızımı Devlet Hastanesindeki başka bir Uzman doktora gösterdim. Uzman doktor, kızımı Diyarbakır’a Plastik Cerrahına götürmemi söyledi. Ben de kızımı Diyarbakır Plastik Cerrahi bölümüne götürdüm. Buradaki Doktor, “Kızını biraz daha geç getirseydin, kolu kangren olacaktı" dedi. Kızım tam 18 gündür Diyarbakır Devlet Hastanesi Yanık Ünitesinde yatıyor.”
Bir başka mağdur Celal Öztürk (30) ise, "3 ay önce çocuğumun üzerine çay döküldü. Oğlum Muhammed Enes Öztürk'ü (2), Siverek Devlet Hastanesi Acil Bölümüne götürdük. Orada yapılan ilk müdahale ile geri döndük. Oğlumun durumunun kötüye gitmesinden dolayı, oğlumu Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesine götürdüm. Orada bulunan doktorlar, yanığın 3. derecede yanık olduğunu belirterek, yapılan müdahalenin buna sebep olduğunu söylediler. Yanlış müdahalenin bedeli bize defalarca ameliyat ve 33 gün hastanede kalmak oldu." dedi.
Hastane yetkilileri ise, iddialara cevap olarak yanlış müdahalenin söz konusu olmadığını savunarak, yaşanan vakaların Türkiye’de yanık vakalarında bir standart olmamasından kaynaklandığını söyledi.Siverek Gençlik Haber


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık