Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE YGS SINAVINA 5323 ADAY GİRECEK

SİVEREK'TE YGS SINAVINA 5323 ADAY GİRECEK

ÖSYM Sınav Koordinatörü Prof.Dr. Murat Sevgili, 15 Mart 2015 tarihinde yapılacak YGS'ye 5323 adayın katılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2015 Cumartesi 14:51
SİVEREK'TE YGS SINAVINA 5323 ADAY GİRECEK
ÖSYM Sınav Koordinatörü Prof.Dr. Murat Sevgili, 15 Mart 2015 tarihinde yapılacak YGS'ye 5323 adayın katılacağını söyledi.

ÖSYM Sınav Koordinatörü Prof.Dr. Murat Sevgili, 15 Mart 2015 tarihinde yapılacak sınav öncesinde tüm adaylara başarılar dileyerek, “15 Mart Pazar günü, 19 yıl sonra ilk defa Siverek’te Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) yapılacak. Toplam 18 okulda, 321 salonda 5323 aday sınava girecek. Adayların sınava gelirken yanında Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanını mutlaka getirmeleri gerekmektedir. Bunların dışında sadece etiketi çıkarılmış pet şişede su getirebilirler. Metal herhangi bir şey, cep telefonu, anahtar vs. şeylerle sınava girilemeyecek. Ayrıca cumartesi ve pazar günü nüfus cüzdanında problem bulunan adaylar 2 fotoğraf ile nüfus müdürlüğüne başvurarak nüfus cüzdanını değiştirebilirler. Sınav için belge alamayan ve şifresini unutan adaylar için ÖSYM Başvuru merkezi açık tutulacaktır. YGS sınavı süresi 160 dakikadır. Adayların herhangi bir aksilik yaşamaması için vaktinde sınava girecekleri binalara gitmeleri gerekmektedir. Sınavda görevli öğretmenlerin de sınav görev belgesi ve nüfus cüzdanı dışında bir şey ile binalara girişine müsaade edilmeyecektir. Adaylara ve görev alacak öğretmenlere başarılar dilerim. Sınava girecek adayların emeklerinin zayi olmaması için görevli arkadaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermelerini ümit ediyorum. ÖSYM tarafından sürekli slogan halinde söylenen şeyi bir kez daha söylemek istiyorum. Emeğiniz emanetimizdir, herkese başarılar diliyorum" dedi

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık