Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Türk Eğitim-Sen'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Türk Eğitim-Sen'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Türk Eğitim-Sen'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi 19:21
Türk Eğitim-Sen'den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Türk Eğitim-Sen Siverek Temsilcisi Mehmet Şengönül'ün 2017-2018 yılı eğitim- öğretim yılı mesajı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk dersinin, 18 Eylül pazartesi günü başlaması hasebiyle camiamızın bazı gerçeklerine değinmek isteriz.

Ülkemizde gerçek hedef ve gerçek mutluluğa kavuşmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Birisi vatanı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.

Eğitim ordusunun neferleri bizler "Okulları olan milletin istikbalinin emniyette olduğunu bilmekteyiz. " Çocukların yarınları güzel olsun diye canından vazgeçmeye razı yüzlerce Necmettin YILMAZ 'ın ilçemize geldiği şu günlerde karşılaştıkları sorunlara değinmek isteriz:

*Görülmüştür ki bizlere en çok yardımcı olması gereken İlçe Mem'in Atama Bölümü' nun işlerliğinin zayıflığı öğretmenlerimizi mağdur etmiştir. Bu durum hem Mem'in kurumsallığına leke düşürmüş hem de daha ılk adımlarında meslektaşlarımızı yıldırmıştır.

*Siyasi sorumluların sorumsuzca davranıp İş-Kur elemanlarını atamaması, yeni döneme tertiplenmemiş bir ortamda başlanmasına yol açmıştır.

*Atamaların geç zamanda yapılması nedeniyle halen okullarına yerleşmeyen öğretmen ve idarecilerin yokluğu, kadro birliğinin sağlanamamasına ve işlerin aksamasına yol açmıştır.

Bütün bunlara rağmen yarınların büyükleri çocuklarımıza, doğru eğitim vereceklerine inandığımız meslektaşlarımızın, yeni eğitim-öğretim yılını başarı ve huzur içinde geçirmelerini TES ailesi olarak dileriz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık