Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Vali Erin Tel Abyad'da incelemelerde bulundu

Vali Erin Tel Abyad'da incelemelerde bulundu

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Tel Abyad kentinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2019 Pazartesi 14:45
Vali Erin Tel Abyad'da incelemelerde bulundu

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye tarafından Fırat'ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen "Barış Pınarı Harekâtı" ile PKK-YPG'den alınan Akçakale karşısındaki Tel Abyad'da incelemelerde bulundu.

PKK-YPG'lilerin sözde karargâh olarak kullandıkları Tel Abyad Hastanesi'ni ziyaret eden Erin, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi. Vali Erin, hastanenin bir katının hizmet verilebilir hale getirildiğini, diğer kısımlardaki tadilat ve tefrişat işlemlerinin tamamlanması için çalışmalara başlandığını belirtti.

Vali Erin, buradaki temaslarının ardından ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Vali Erin'e, Şanlıurfa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş eşlik etti.

Hatırlanacağı üzere Tel Abyad'da 27 Ekim tarihinde Türkiye'nin destekleri ile Tel Abyad Yerel Meclisi oluşturulmuştu. Yerel meclis, kentin yeniden eski haline dönmesi için çalışmalara başlamıştı.

Öte yandan Türkiye'deki yardım kuruluşlarının başta Tel Abyad ve Resulayn'da insani yardım çalışmaları devam ediyor. İHH tarafından bugün Tel Abyad'da fırınlara un dağıtıldı. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 3 aydır kapalı olan türbeler ziyaretçilere açıldı

3 aydır kapalı olan türbeler ziyaretçilere açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık