Başkan Çakmak: Siverek'i güzel günler bekliyor

Belediye Başkanı seçilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Ayşe Çakmak, Siverek'i güzel günlerin beklediğini ifade etti.

Başkan Çakmak: Siverek'i güzel günler bekliyor
03 Aralık 2020 - 17:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2020 - 15:59

Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından Siverek Belediye Meclisi, yeni belediye başkanını belirlemek üzere toplandı.


Basına kapalı ve yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan seçimde, 3’üncü tur sonunda, 24 oy alan Ak Parti Siverek Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Çakmak, Siverek Belediye Başkanı seçildi.


Çakmak, Siverek tarihinde ilk kadın belediye başkanı oldu.


Belediye Başkanı seçilmesinin ardından kürsüye gelerek teşekkür konuşması yapan Çakmak, “Değerli meclis üyeleri arkadaşlarım demokrasi şölenini bize yaşattığınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Siverek’in kaderiyle alakalı önümüzdeki belli bir dönemi birlikte yaşayacağız. Hangi parti temsilcisi olursa olsun fikirleri bizim için çok değerlidir. Bu yolda birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Grup arkadaşlarıma dava arkadaşlarıma bana verdikleri destelerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine de değinen Çakmak, “Dün Cumhurbaşkanımızın bizi kabulünde ilçemizin sorun ve sıkıntılarını kendilerine ilettik. Şunu belirtmek isterim ki Siverek’imizi güzel günler bekliyor.” diye konuştu. (İLKHA)

Bu haber 4545 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum