Çevirme Köyünde bilişim sınıfı kuruldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çevirme köyünde Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle Bilişim sınıfı açıldı

Çevirme Köyünde bilişim sınıfı kuruldu
19 Ekim 2018 - 21:17 - Güncelleme: 24 Kasım 2018 - 21:54

İlçeye 56 kilometre uzaklıkta bulunan Çevirme ortaokulunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği yapan Neşe Karapınar’ın girişimleri sonucu okulda 25 bilgisayarlı bilişim sınıfı kuruldu. İlçe merkezine uzaklık nedeniyle hayatlarında bilgisayar bile görmeyen köy öğrencileri, merkez okullarda bile olmayan bilişim sınıfına kavuşmaları nedeniyle sevinçlerini gizleyemedi.

Bilişim sınıfı açılışını öğrenci ve öğretmenlerle birlikte yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, başarılı çalışmaları nedeniyle Neşe Karapınar ile çalışma arkadaşları öğretmenleri tebrik etti. Kapanoğlu öğrenci ve öğretmenlere hitaben,” Gerçekten taktir edilecek bir çalışma ile karşı karşıyayım, ilçe merkezine bu kadar uzaklıkta olmasına rağmen, geleceğimiz olan çocuklarımız için canla başla yaptığınız çalışmalar bizi çok duygulandırıyor. Bizde bu tür çalışmalara Müdürlük olarak her zaman destekçi çıkmaya hazırız, yeter ki öğrencilerimiz için projelerle yanımıza gelin, biz tüm imkânlarımızı seferber eder ve projeleri hayata geçiririz. Tekrardan böylesi güzel bir çalışmayı yapan hocamıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Neşe Karapınar,” İlk bu köye atandığımda çocukların hiç bilgisayarla karşılaşmadıklarını gördüm ve bunun üzerinde bir bilişim sınıfı kurma kararına vardım. Ardından Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü ile değişik kurumlarla iletişime geçerek, şuan 25 bilgisayarlı bir sınıf kurdum. Bu sınıfta amacım, hem çocukların bilgisayar okuma yazarlığını sağlamak hem de bunun biraz daha ilerisi olan kodlama eğitimini vermektir. Bu sınıfı kurduğum için çok mutluyum, bu mutluluk her sınıfa girdiğimde ve öğrencilerimde ki o parıltıyı gördükçe mutluluğum katlanıyor” diye belirtti

Hayatında ilk defa bilgisayar gördüğünü ve dokunduğunu söyleyen 6’ıncı sınıf öğrencisi Hazal Delibalta,” Bize bu imkanı sağladığı için Neşe hocamıza çok ama çok teşekkür ediyoruz, bu bilişim sınıfını kurduğu için. Bizi çok mutlu etti, duygularımızı söyleyemiyoruz, çok mutlu olduk, beklide bu sayede ilerde bir bilim adamı, bilim kadını olabiliriz” diye konuştu.

7’inci sınıf öğrencisi Saliha Kemik’te,’ Bilgisayarlı sınıfın rüya gibi olduğunu, bu sayede hayallerini gerçekleştirebileceklerini belirterek, Neşe hocaya teşekkür etti.

Haber Merkezi


Bu haber 1989 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da yol verme kavgasında kan aktı: Bir ölü bir yaralı
Şanlıurfa'da yol verme kavgasında kan aktı: Bir ölü bir yaralı
Şanlıurfaspor yeni teknik direktörü ile anlaştı
Şanlıurfaspor yeni teknik direktörü ile anlaştı