Çinli gazeteciler Takoran Vadisini gezdi

ŞANLIURFA- Siverek Belediyesinin davetlisi olarak ilçeye gelen Çinli gazeteciler yapılan sosyal tesis ve takne gezileri ile turizme kazandırılan Fırat nehri ve Takoran vadisini gezdi.

Çinli gazeteciler Takoran Vadisini gezdi
14 Kasım 2018 - 10:19

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın davetlisi olarak gelen Çinli gazeteciler, Recep Tayyip Erdoğan Mesire Alanını gezdikten sonra tekneyle Takoran Vadisi’ni gezdi.

Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı’nda Nissibi Köprüsü’nün manzarası eşliğinde düzenlenen yemek programında Siverek tavasını yiyen gazeteciler, tesisin ise devasa bir alana sahip olduğunu belirttiler.

Yemek ve tesis gezisinin ardından düzenlenen tekne turuna çıkan Çinli gazeteciler, oyun havası müziklerine eşlik ederek halay çekti. Saklı cennet Takoran Vadisi’nin güzelliğine, doğanın sessizliği ve muhteşem görüntüsüne hayran kalan gazeteciler, hatıra fotoğrafı çekti.

Mesire alanı ve sosyal tesisler için Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a teşekkür eden Adıyaman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Ekinci, şunları kaydetti: “Mesleğim ve işim gereği bu bölgeye sık sık gelip gidenlerden biriyim. Birkaç ay önce gazeteciler derneğinden oluşan bir grupla yine bu bölgeyi gezme fırsatımız oldu. O zamanlar geldiğimizde burası toz toprak içerisindeydi, inşaat halindeydi ve ondan sonra bu ikinci gelişimde imar edilmiş, mükemmel bir sosyal tesis ve mükemmel bir mesire alanı ile karşı karşıya kaldım. Gözlerime inanamadım, böyle bir hizmet hakikaten takdire şayan bir hizmettir. Bu vesileyle ben özellikle Siverek Belediye Başkanlığına yapmış olduğu yararlı ve güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri de burada ağırladığından dolayı misafirperverliğinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum.”

Çinli turist kafilesi tercüman aracılığıyla düzenlenen tekne turu ve gösterilen misafirperliğinden memnun kaldıklarını belirterek Siverek Belediyesi’ne teşekkür etti.

Haber Merkezi

FOTO GALERİ


Bu haber 3167 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karacadağ'daki yangında arı kovanları zarar gördü
Karacadağ'daki yangında arı kovanları zarar gördü
Urfa'da ormanlık alanlara giriş yasağı
Urfa'da ormanlık alanlara giriş yasağı