Diyarbakır'da muhtarlık kavgası: 1 ölü 11 yaralı

Diyarbakır Valiliği Sur ilçesine bağlı Ağaçlıdere kırsal Mahallesi'nde muhtarlık seçimleri ile ilgili çıkan kavgada 1 kişinin öldüğünü 11 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Diyarbakır'da muhtarlık kavgası: 1 ölü 11 yaralı
31 Mart 2024 - 13:22
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada,"İlimiz Merkez Sur İlçesi Ağaçlıdere Mahallesinde iki grup arasında muhtarlık seçim süreci ile ilgili olarak meydana gelen silahlı kavga olayı neticesinde 12 kişi yaralanmış ve yaralılar Diyarbakır'daki hastanelerde tedavi altına alınmıştır.

Yaralı kişilerden E.Ç. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir.
 
Mahallede geniş çaplı güvenlik tedbiri alınmış olup,

Olay bölgesinde Kayapınar İlçe J.K.lığından (70) personel, (1)’i helikopter ile olmak üzere JÖH Tb.K.lığından (3) Tim (37 Personel), Diyarbakır’a takviye olarak görevlendirilen Bingöl J.Komd.Tb.K.lığından (4) J.Komd.Timi (58 Personel)  müdahale için takviye gönderilmiştir.


Mahalli idare seçimlerinin ilimizde huzur ortamı içerisinde gerçekleştirilebilmesi için güvenlik güclerimizin büyük bir gayret gösterdiği bu süreçte başta muhtar adayları olmak üzere sahada faaliyet gösteren bütün tarafların hassasiyetle hareket etmeleri büyük önem arz etmektedir." denildi.

www.siverekgenclik.com 
Bu haber 194 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek'te Hamas liderinin çocukları ve torunları için gıyabi cenaze namazı
Siverek'te Hamas liderinin çocukları ve torunları için gıyabi...
Şanlıurfa'da havaya ateş açan iki kişi hakkında adli işlem yapıldı
Şanlıurfa'da havaya ateş açan iki kişi hakkında adli işlem...