Eğitim Bir-Sen'den banka promosyonları ile ilgili Akbank'a çağrı

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, Akbank'la yapılan promosyon anlaşmasının revize edilmesi ile ilgili Akbank'a çağrıda bulundu.

Eğitim Bir-Sen'den banka promosyonları ile ilgili Akbank'a çağrı
21 Eylül 2022 - 11:33 - Güncelleme: 21 Eylül 2022 - 11:41
 
Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası tarafından yapılan açıklamada, "Mart ayında yetkili sendika olarak katıldığımız ve o dönemin şartlarında tüm eğitim çalışanlarının memnuniyetiyle sonuçlanan ihale neticesinde kişi başı 11 bin 200 lira ödenecek şekilde Akbank'la promosyon anlaşması yapılmıştı. Küresel krizin yansıması olarak ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve yüksek enflasyon rakamlarından kaynaklı olarak rakamın piyasa koşullarında ve ülke genelinde yapılan yeni sözleşmelerle uyumlu hale getirilmesi ve revize edilmesi talepli yazımız neticesinde Akbank, göndermiş olduğu cevap yazısında rakamı 6 aylık peryotlarla 570 TL alan ve sözleşmeleri devam eden  eğitim çalışanlarımız da dâhil olmak üzere kişi başı 4 aylık periyotlarla 2 bin 150 TL olarak güncelleme teklifinde bulunmuştur. Söz konusu teklif sendikamızca yetersiz görülmüş ve promosyonun tek seferde 25 bin olarak ödenmesi aksi durumda sözleşmenin feshedileceği bankaya bildirilmiştir."" ifadelerini kullandı.

Aslanparçası açıklamasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

"Yıllarca müşterisi olan eğitim çalışanlarının haklı beklentilerinin bir an önce  banka yetkililerince görülmesi ve gereğinin yerine getirilmesi  çağrısında bulunuyor, eğitim çalışanlarımızın beklentilerinin en üst seviyede karşılanması için sürecin ısrarlı takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz."

 
Bu haber 1080 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum