Gazeteci Lale: İl Sağlık Müdürlüğü aklımızla alay etmeyin gerçeği açıklayın!  

Gazeteci Abdullah Hakan Lale’den; İl Sağlık Müdürlüğünün açıklamasını samimiyetsiz ve gerçekçi bulmuyorum dedi. 

Gazeteci Lale: İl Sağlık Müdürlüğü aklımızla alay etmeyin gerçeği açıklayın!  
24 Ocak 2022 - 23:40 - Güncelleme: 24 Ocak 2022 - 23:51


Gazeteci Abdullah Hakan bölgede yoğun kar yağışı nedeniyle paletli ambulansın olmadığını belirterek “Paletli Ambulans Nerede” diye yayınladığı haberin ardından 4 gün sonra, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrası Gazeteci Abdullah Hakan Lale’den açıklama geldi.

Lale: "İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklamayı samimiyetsiz ve gerçekçi bulmuyorum. Söz konusu yapılan açıklamada belirtildiği gibi haber 24 Ocak tarihinde değil, 21 Ocak tarihinde yapıldı. Yine açıklamada kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla yaptığınız açıklama bu halkın aklıyla alay etmektir. Çünkü söz konusu haberi yapmadan önce sahada paletli ambulansı değil, paletleri sökülmüş ambulansı görüyorduk. Yine haberi yapmadan önce İl Sağlık Müdürlüğü basın yayın biriminden görüştüğümüz arkadaşın verdiği bilgide, paletli ambulansın 2 gün önce trafik kazasına karıştığını, onun için sahada olmadığını belirtti. Yani bu demektir 21 Ocak’ta aradığımızda paletli ambulans 17 veya 18 Ocak tarihinde trafik kazasına karışmış demektir. Bu ambulansın neden Emniyet veya Jandarma’da tutanakları yok öğrenebilir miyiz?" dedi.

Lale açıklamasını devamında, "Diyelim ki bu paletli ambulans sizin dediğiniz gibi sahada çalışıyor ve hastalara müdahale ediyor. Daha Pazar günü Divan kırsalında 40 km yolda yol kapalı diye gönderilen UMKE aracı 12 saat boyunca hastayı Siverek’e ancak ulaştırdı. Yani bu süre zarfında neden paletli ambulans desteği sağlık çalışanlarına ve hastalara ulaştırılmadı.  Yaptığınız açıklamayı alaycı ve ciddiyetsiz buluyorum. Bu konuda paletlerin hala takılmadığını biliyoruz. Siverek’te tek bir pajero (palet) uyumlu ambulans var. Her yıl kış sonrası sökülür yazında kullanmak için ama bizim paletli ambulansın paletleri kim bilir hangi merkezde veya karakolda. Bu ihmal zincirinde onurları varsa istifaya davet ediyorum. Yoksa eğer Sayın Valimizin Abdullah Erin’i bu konuda gerekeni yapmasını Siverekliler adına rica ediyorum” dedi.

Bu haber 450 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik kamerasında
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik...
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır