Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa 120 YAŞINDA OLDUĞU İDDİA EDİLEN GAFURE NİNE TORUNUN TORUNUNU GÖRMÜŞ

120 YAŞINDA OLDUĞU İDDİA EDİLEN GAFURE NİNE TORUNUN TORUNUNU GÖRMÜŞ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Alıncık Köyü'nde yaşayan Ulusal Kurtuluş Savaşında 18 yaşında genç bir kız olduğunu

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2008 Perşembe 20:32
120 YAŞINDA OLDUĞU İDDİA EDİLEN GAFURE NİNE TORUNUN TORUNUNU GÖRMÜŞ
belirten Gafura Nine yaklaşık 120 yaşında olduğunun bugüne kadar Nüfus İdaresine kaydının bulunmadığını söylüyor.
 Gafure Ninenin hayata bulunan en büyük çocuğu Şerif Yüksekyayla(69)oğul ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi’’Annem babamın ikinci eşi 1920 yıllarında gelin olmuş.Hayatta olan altı kardeşin en büyüğü benim. Annemin anlatımlarından 1920 yılında babamla evlenmiş. Annem Atatürk’ü çok iyi hatırlıyor. Annemin kardeşleri ve birinci derece yakınlarının hiçbir hayatta olmadığı için kimliğini çıkaramadık. Bizlerde babamın diğer eşinin üzerine kayıtlıyız. Annem  1980 yılında  gözlerini kayıp etti bu güne kadar hiç hastalanmamış, yaşamı boyunca  bir gün doktora bile gitmemiş. Annem yaşlılıktan dolayı artık yatalak olmuş.Annemin ölmeden kimlik sahibi olması için devletin  yardım bekliyoruz.Bu gün yarın belki ölür kimliği olmadığı için  defin etmemiz bile sorun olacak bunun için  kimliğinin bir an önce  çıkarılmasının  istiyoruz’’dedi.
   120 yaşında olduğunun iddia eden Gafure Ninenin Torunu Faruk Yüksekyayla’ın iki torununu Kevser ve Ahmet ismine  torunun torunu  bulunuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık