Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa 18 YAŞINDA BİBERONLA BESLENİYOR

18 YAŞINDA BİBERONLA BESLENİYOR

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfada, bebekken geçirdiği menenjit hastalığı sonrası beden ve zihnen gelişmeyen 18 yaşındaki İsmail Akan, 3 yaşındaki bir çocuk gibi. Gelişmediği için

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2007 Cuma 13:02
18 YAŞINDA BİBERONLA BESLENİYOR
normal gıdalar alamayan Akan, ailesi tarafından beşikte uyutulup, küçük kardeşleri tarafından biberonla besleniyor.

  Süleymaniye Mahallesi’nde yaşayan 9 çocuklu Akan ailesinin, en büyük oğlu olan İsmail Akan, görüntüsü ve yaşantısı ile herkesi şaşkına çeviriyor. Bebekken menenjit hastalığı geçiren Akan, o günden sonra bedenen ve zihnen gelişmeyince 3 yaşındaki bir çocuğun fiziksel görünümünde kaldı. Maddi imkanları olmadığı için tedavi ettiremediklerini söyleyen anne 35 yaşındaki Fatma Akan, “Yıllardır İsmail’i beşikte uyutup, biberonla besliyoruz. Hep onun iyileşeceği, koşup, yürüyeceğini hayal ettim ama İsmail hiç değişmedi” diye gözyaşı döktü.

  4 yıl önce bir inşaattan düşerek yaralanan ve bir daha çalışamayan 38 yaşındaki Reşit Akan ise, yaşadıkları maddi sıkıntı nedeniyle zamanında oğlunun tedavisini yaptıramadıklarını söyledi. Yeşil kart sahibi olduklarını ancak gittikleri hastanelerde oğlu için yapılacak bir şey olmadığını öğrendiklerini belirten Akan, “Her gün İsmail’i beşikte görmek beni kahrediyor. Zamanında tedavi ettiremedik. Ben de çalışamıyorum, komşularımızın ve yakınlarımızın yardımı ile kıt kanaat geçiniyoruz. Çocuklarımı bile okula gönderemiyorum. Artık İsmail’e bakamaz duruma geldik. Her gün gözümün önünde eriyen çocuğum için yetkililerden yardım istiyorum” dedi.

  Kendisinden 6 yaş büyük olan ağabeyine biberonla süt veren 12 yaşındaki Yıldız Akan, en büyük hayalinin ağabeyi ile sokaklarda el ele dolaşmak olduğunu söyledi. Yıldız, sürekli beşikte uyuyan ağabeyini zaman zaman sokağa çıkardığını ama arkadaşlarının kendisiyle alay etmesine çok üzüldüğünü de anlattı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık