Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Akçakale İlçemize Ziyaret

Akçakale İlçemize Ziyaret

ABDULKADİR EMİN ÖNENŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ(BASIN DANIŞMANLIĞI)Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN, Ak Parti İl Başkanı ve beraberindekilerle Akçakale Belediye Başkanı Ahmet AKAY’ı

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2008 Perşembe 20:07
Akçakale İlçemize Ziyaret
makamında ziyaret etti.       Akçakale Belediye Başkanı Ahmet AKAY’la bir süre sohbet eden Milletvekili A.Emin ÖNEN ilçenin sorunları hakkında bilgiler aldı. Belediye Başkanı Ahmet AKAY en büyük sıkıntıları olan Gümrük kapısının bir an önce faaliyete geçmesini ve yapılacak çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Akçakaleli Gençler İş istiyor…
      Akçakale Belediye Başkanlığı makamında bir grup genç Akçakale’li Milletvekili ile görüşmek istedi. Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN, gençlerle görüşmek için odaya davet etti. Gençler arasında sözcü olarak bir kişi Milletvekiline İş sıkıntısı yaşadıklarını ve çalışan bazı arkadaşlarının da asgari ücretle ev geçindirmeye çalıştıklarını dile getirdi.
      Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN ise gençlere ; “Çalışabilir durumda olan insanların iş yapabilmeleri tabi ki en doğal hakları. Ancak İşsizlik tüm Ülkenin sorunudur. İnanıyorum Gümrük kapısının açılmasıyla Akçakale’de turizm ve ithalat-ihracat gibi konularda bölgemizin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa çözer” dedi.       

Akçakale AK Parti İlçe Teşkilatını Ziyaret… 

     Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN, Akçakale Belediye Başkanı Ahmet AKAY, Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Mehmet EKİNCİ ve beraberindekilerle birlikte, Akçakale AK Parti İlçe teşkilatını ziyaret etti. Burada Partililerle sohbet eden A.Emin ÖNEN teşkilat çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Akçakale Sahipsiz Değil… 

     Akçakale’li bazı vatandaşlarının sıkıntılarını da  dinleyen Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN’e, bir kişi “Akçakale sorunlarının çözümünde yalnız mı ?” sorusu üzerine “Şanlıurfa ve ilçeleri hiçbir zaman sorunların çözülmesinde yalnız değildir. Akçakale’ye neden geldik ? bu sorunları ve sorunlarımızı yerinde görmek için buradayız. Ben ve diğer Milletvekili arkadaşlarımızla her zaman görev başındayız” dedi.   

Akçakale Kaymakamı Muhammet AKTAŞ’ı Ziyaret… 

     Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa-Akçakale İlçe Karayolu'nun 14. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında Akçakale Kaymakamı Muhammet AKTAŞ, Koruması, Yazı İşleri Müdürü Ve Şoförü Yaralanmıştı.
      Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN’ Akçakale Kaymakamı Muhammet AKTAŞ’a Kaymakamlık makamında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Akçakale Gümrük kapısıyla ilgili bilgiler veren Kaymakam Muhammet AKTAŞ, Akçakale’ye geldiği günden bugüne kadar durmaksızın çalıştıklarını dile getirdi. Kapının eksikliklerine de değinen AKTAŞ ; Akçakale Gümrük Kapısının Kamuoyunun beklentilerine cevap verebilmesi için, özellikle TOBB’un ( Türkiye Odalar Borsalar Birliği’ın )Gümrük kapısını işletmesi ve yatırımlara başlayabilmesi için çıkması gereken Yüksek Planlama Kurulu Kararının hızlandırılmasına dikkat çekti.        

Akçakale Gümrük Kapısında İncelemeler… 

     Yeni yapılan Akçakale Gümrük Kapısı 2007 Aralık ayından itibaren eski Gümrük Kapısının mevcut malzeme ve Personelin taşınması ile fiilen hizmete açılmıştı.
     Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN; yeni gümrük kapısıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldi. A.Emin ÖNEN yetkililerden bilgiler alarak, acil olarak tamamlanması gereken eksiklikler için bir rapor hazırlanmasını istedi.
     Yetkililer bir rapor hazırlayarak Milletvekiline sundular. Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN eksikliklerle ilgili olarak tamamlanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Bu zor şartlarda herkes elinden geleni yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Kapının eksikliklerinin tamamen giderilmesi için görüşmelerimiz ve takiplerimiz sürüyor dedi. 
      Şu an yeni Gümrük kapısında Acil olarak Trafo, Trafo direği, sahanın ışıklandırma direkleri ve sistemi, X-Ray Sistemi, kapı giriş ve çıkış bariyerlerinin çalıştırılması ve Gümrük Kapısının A sınıfına dönüştürüldüğünde, acilen misafirhane problemlerinin çözülmesi gerekmektedir denildi.  

       Daha sonra incelemelerde bulunan Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin ÖNEN ilçeden ayrıldı. 

                                                                          ( Basın Danışmanlığı )
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık