Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Eğitim Bakan Selçuk, Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine müjdeyi verdi

Bakan Selçuk, Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine müjdeyi verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için mezuniyet kredisini 170 olarak belirlediklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2020 Perşembe 22:05
Bakan Selçuk, Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine müjdeyi verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Açık Öğretim Lisesi öğrencilerini sevindirecek haberi sosyal medya hesabından paylaştı.

Selçuk, Açık Öğretim Liseleri için 192 olan mezuniyet kredisini 170 olarak belirlediklerini açıkladı.

Selçuk, "Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan öğrencilerimizin azmini ve hayallerini biliyoruz. Mezuniyet hedeflerine bir adım daha yaklaştırmak için yeni bir karar aldık. Mezuniyet için gerekli olan krediyi 170 olarak belirledik. " ifadelerini kullandı.

Açık Öğretim Lisesi sistemi nasıl çalışır

Açık Öğretim Lisesi sistemi;  uzaktan eğitim sistemine göre kurulmuş, sınıf geçme yerine ders geçme ve kredi sistemi uygulandığı eğitim sistemi. Açık Öğretim Lisesinde sınıf geçme yerine ders geçme ve kredi sistemi uygulanır.

Öğrenciler 8 dönem sonunda mezuniyet kredisine ulaştığı takdirde mezun olur. Açık Öğretim Lisesinde sınıfta kalma, okuldan atılma yoktur. Öğrenci kayıt yenilediği takdirde mezuniyet şartlarını tamamlanıncaya kadar okuyabilir. Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri Örgün eğitimde okuyan öğrencilerin sahip olduğu tüm haklara sahiptirler.

Açık öğretim Lisesinde öğrencilerin alması gereken zorunlu ve ortak dersler vardır. Öğrenciler her dönem ortak ve seçmeli derslerden en fazla toplam 35 kredilik ders alabilirler. Bir dönemde sınavına girilip başarısız olunan zorunlu ders, izleyen dönemde yeniden verilir. 

Açık Öğretim Lisesine yeni başlayan öğrenciler için mezuniyet kredisi 170 olarak belirlendi.  Bu öğrenciler bir dönemde maksimum 35 kredilik ya da daha az ders seçebilir. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık