Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam Bitlis Belediyesi'nden örnek davranış

Bitlis Belediyesi'nden örnek davranış

Bitlis Belediyesi, cenaze yıkama ve kefenlemenin yanı sıra cenaze sahibinin ilk gün yemekleri ile çay ve şekerinin de belediye tarafından ücretsiz olarak karşılanacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 15:49
Bitlis Belediyesi'nden örnek davranış

Bitlis Belediyesi, hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına cenazeyle ilgili her türlü hizmet ve desteği üstlendiğini duyurdu. Cenaze sahiplerinin acısına ortak olmak ve yükünü hafifletmek için belediyeden yeni bir adım geldi.

Gün ve saat gözetmeksizin tüm cenaze hizmetleri, artık belediyenin mezarlıklar müdürlüğü tarafından yürütülecek. Ayrıca cenaze yıkama, kefenleme ile cenaze sahibinin ilk gün yemekleri, çay ve şekeri belediye tarafından ücretsiz olarak karşılanacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, vatandaşlara acılı günlerinde onlara en iyi şekilde yardımcı olmak için böyle bir çalışmayı başlattıklarını belirtti.

Tanğlay, “Her şeyin en iyisine layık olan halkımıza hak ettiği değeri verebilmek amacıyla, her alanda olduğu gibi cenaze işlemlerinde de görev başındayız. Cenaze işlemleri noktasında bizler için mesai mefhumu söz konusu değildir. Halkımıza bir telefon kadar yakınız.” dedi.

Yeni uygulama halk tarafından memnuniyetle karşılandı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

 

YORUMLAR
  • yorum2019-06-18 11:21:49Kêwa

    Halkımızın layık olduğu sadaka değil.

    Kültürü dili tarihi kimliği benliği onurudur

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık