Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa BU DA LİSELİ DİLENCİ

BU DA LİSELİ DİLENCİ

Mehmet SEZGİN / SİVEREK Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek belediyesi zabıta ekipleri  dilencilere göz açtırmıyor.Cuma günü cami önünde dilenen kadınlar kucaklarında küçük çocuklarla dilenirken üzerinde

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2007 Pazartesi 13:53
BU DA LİSELİ DİLENCİ
lise üniforması olan 14 yaşındaki kız dikkat çekti. Maddi durumunun kötü olduğunu okumak için yardım istediğini belirten lise üniformalı genç kızın Mersinde ikamet etiği okul okumadığı anlaşıldı.     Dilencilerin  her gün yeni bir dilenme şekli bulduğunu belirten zabıta amiri Murat Eyliyen yaptığı açıklamada şöyle dedi. ‘’ özellikle Cuma günleri çevre il ve ilçelerden kucaklarında küçük çocuklarla gelip cami önlerinde dilenen kadınlar vatandaşın dini duygularını istismar ederek haksız kazanç elde ediyorlar, sürekli olarak zabıta ekiplerine yakalanan bu kadınlarla birlikte lise üniforması ile dilenen genç kızlar da dileniyor dilencileri zabıta ekiplerimiz gerekli işlemleri yaptıktan sonra memleketlerine gönderiyoruz. ’’ Dedi.
    Üzerindeki okul üniformasını kullanıp cami avlularında dilenen genç kız ve iki kadın zabıta ekiplerince memleketlerine gönderildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık