Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi CAHİT ZARİFOĞLU ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU

CAHİT ZARİFOĞLU ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU

Siverek Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi ve Siverek Belediyesi işbirliğiyle Cahit Zarifoğlu'nun anısına düzenlenen 1. Geneleksel şiir yarışmasının sonuçları açıklandı.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2015 Pazartesi 11:58
CAHİT ZARİFOĞLU ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU

Siverek Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi ve Siverek Belediyesi işbirliğiyle Cahit Zarifoğlu'nun anısına düzenlenen 1. Geneleksel şiir yarışmasının sonuçları açıklandı.

Yarışmada yaklaşık 400 şiir değerlendirmeye alındı.Şiir yarışmasında Modern Türk Şiiri alanında akademik çalışmaları bulunan akademisyenler dikkati çekti.

Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Aslanparçası:"Bir dönem Siverek'te yaşamış, Türk şiirinin kilometre taşlarından Yedi Güzel Adam'dan biri olan edebiyatımızın zarif şairi,Cahit Zarifoğlu'nu Siverek'te anmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şiir yarışmamızda şunu gördük: Siverek'te edebiyat alanında önemli yeteneklerin var olduğunu bize gelen şiirlerden fark ettik.Bu yıl Siverek özelinde gerçekleştirdiğimiz şiir yarışmasını inşallah gelecek yıl ulusal düzeyde yapmayı düşünüyoruz.Yarışmada emeği geçen yürekleri geniş olan şairlere, bizlere desteklerini sunan, jüri olarak yarışmamızda yer alan değerli akademisyenlere, Siverek Belediyesi Kültür Ve sosyal İşler Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda şiir yarışmasının birincisi konusunda jüri üyeleri arasında ittifak bulunmazken, diğer derecelere giren şairler ve ödülleri şöyle:

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ: MEHMET EMİN BAYRAKTAR "RÜYALARIMIN ŞARKISI" ŞİİRİYLE 1000 TL

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ: RAMAZAN ÇETİNER "MAVİDEN UMUDA" ŞİİRİYLE 750 TL

MANSİYON ÖDÜLÜ: ERDİNÇ AKANOĞLU "DÜNYALAR VARDIR" ŞİİRİYLE 500 TL PARA ÖDÜLÜ KAZANDILAR...

DİKKATE DEĞER ŞAİRLER ÖDÜL OLARAK "KİTAP SETİ" KAZANDILAR..

HAVVA AKKOYUN "EYLÜL" ŞİİRİ

HALİME HAKSEVER "ÇOCUKLUĞUM" ŞİİRİ

MERYEM SAFİYE BASKIN "YA RESULULLAH

Dereceye giren şairlerimizin ödülleri bu yıl Siverek Belediyesi tarafından düzenlenecek Nevruz etkinliklerinde verilecektir.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık