Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Cezaevinden geç saatlerde tahliye edilen hükümlüler, sokağa çıkma yasağına takıldı

Cezaevinden geç saatlerde tahliye edilen hükümlüler, sokağa çıkma yasağına takıldı

Yeni İnfaz Yasası Resmî Gazetede yayımlanmasının ardından cezaevinden çıkan hükümlüler, gece geç saatlerde tahliye edilince sokağa çıkma yasağına takıldılar.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2020 Cumartesi 01:26
Cezaevinden geç saatlerde tahliye edilen hükümlüler, sokağa çıkma yasağına takıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ikinci kez ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 30 büyükşehir ile Zonguldak ilinde saat 24.00 itibarıyla başladı.

Sokağa çıkma yasağının günler öncesinden haber verilmesinden dolayı Şanlıurfa’da herhangi bir yoğunluğun yaşanmadığı görüldü.

Şanlıurfa’da saatlerinden 24.00 göstermesi ile birlikte caddelerdeki yoğunluk biterken, polis yasağa uymayan bazı vatandaşları “yasak başladı evlerinize dönün” diye uyardı.

Şanlıurfa’nın simgesi olan Balıklıgöl yasak ile birlikte sessizliğe bürünürken, kentin en kalabalık caddesi olan Atatürk Caddesi’nde vatandaşların yasağa uyduğu görüldü.

“Gece geç saatlerde tahliye edilince sokağa çıkma yasağına takıldılar”

Gece geç saatlerde tahliye edilen bazı hükümlüler, Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla Atatürk Bulvarı’ndaki toplama merkezine bırakıldılar. Tahliye olur olmaz sokağa çıkma yasağı ile karşılaşan hükümlüler, telefonları olmadığından dolayı ailelerine ulaşamadıklarını, sokakta kaldıklarını belirtiler. Tahliyeden dolayı Cumhurbaşkanı’na teşekkür eden hükümlüler, kendilerini bu saatte tahliye eden yetkililere sitemde bulundu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Balkondan düşen 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık