Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi CHARLİE DERGİSİ VE CUMHURİYET GAZETESİNİ KINIYORUZ

CHARLİE DERGİSİ VE CUMHURİYET GAZETESİNİ KINIYORUZ

Siverek Din Bir-Sen Temsilciliği yayımlamış olduğu basın açıklamasıyla Charlie Hebdo Dergisi ve yandaşı Cumhuriyet Gazetesini kınadı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2015 Çarşamba 14:57
CHARLİE DERGİSİ VE CUMHURİYET GAZETESİNİ KINIYORUZ

ŞANLIURFA- Siverek Din Bir-Sen Temsilciliği yayımlamış olduğu basın açıklamasıyla ifade özgürlüğü adı altında peygamber efendimize hakaret eden Charlie Hebdo Dergisi ve yandaşı Cumhuriyet Gazetesini kınadı. Siverek Din Bir-Sen Temsilcisi Mahmut Bozkuş tarafından yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Charlie Hebdo dergisi ve Cumhuriyet gazetesi tarafından Peygamber Efendimiz(sas)'e yapılan hakareti basın özgürlüğü ve düşünce özgürlüğü adı altında göstermiş, yüce Dinimizi hedef seçip bütün İslam âlemine büyük bir saygısızlık ve haysiyetsizlik cesaretini gösterebilmiştir.

Zalimler Ölünce Terör, Müslümanlar Ölünce Sıradan Durum

Açıklamanın devamında Hz. Ayşe’nin peygamber efendimiz hakkındaki sözleri hatırlatılarak, “Kur'an ahlakıyla büyüyen ve yaşayan ve Hz. Ayşe'den Peygamber Efendimizin ahlakı sorulduğunda, O’nun ahlakının Kuran ahlakı olduğunu beyan etmiştir. Yeryüzünde adaletin temelini atıp, insanlığın özgürlüğünü oluşturan böyle bir peygambere bu saygısızlığın yapılması kabul edilecek bir davranış değildir. Bu büyük bir oyun ve tahriktir. Amaç; insanlığın özgürlüğüyse daha geçenlerde Halep'te karın altında donarak can veren çocukların ve annelerin feryatları ve babaların esaretlerine ve cesetlerine ne diyeceksiniz? Hani Suriye'de hatırlayacaksınız; yaralı olan bir çocuk bütün bu olup bitenleri Rabbime söyleyeceğim ve sizi şikâyet edeceğim, diyerek zalimleri Allah'a havale etmiş, bu sözlerin ardından hayatını kaybetmişti. Eminim ki bütün bu olup bitenleri yüce Rabbimizle paylaşmıştır. Zalimlerden ölünce terör oluyor ama Müslümanlardan ölünce sıradan bir durum oluyor”

Müslümanlar Yek Vucud Haline Gelmelidir

Fransa'da insanlar ölürken kişilerin akıllarına özgürlük geldiğine vurgu yapan Bozkuş, “ dudaklarında özgürlük sözcükleri rahatlıkla telaffuz edebiliyorlar. Oysa bugün İslam topraklarına şöyle bir göz attığımız zaman her gün yüzlerce insan bu zalimler tarafından katledilmektedir. Bütün bu olup bitenler yetmemiş gibi Charlie Hebdo Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi'ni biz Müslümanların kutsal değerlerinden Peygamberimizi Karikatürize eden ve onu aşağılayan dinimizin kutsal değerleriyle alay etmiş ve bunu basın özgürlüğü adı altında İslam âlemini hedef olarak seçmiştir. Müslümanların değerlerine saldıran Charlie Hebdo Dergisi, Cumhuriyet Gazetesi ve uzantıları olan tüm medya, kuruluş ve yandaşlarını kınıyoruz. Müslümanların yek vücüd haline gelmelerini ve Allah'ın emrine uyup onun göstermiş olduğu Tevhid ipine sımsıkı sarılmalarını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık