Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ÇOCUKLAR SOKAKTA BULUNAN BAŞIBOŞ HAYVANLARA EZİYET EDİYOR

ÇOCUKLAR SOKAKTA BULUNAN BAŞIBOŞ HAYVANLARA EZİYET EDİYOR

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde her yaz olduğu gibi, bu yazda başıboş hayvanlar çocukların canlı oyuncağı haline geldi. Siverekli çocuklar sokakta buldukları başıboş

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2008 Cumartesi 00:37
ÇOCUKLAR SOKAKTA BULUNAN BAŞIBOŞ HAYVANLARA EZİYET EDİYOR
kedi köpek ve merkeplerin boyunlarına ip atıp bu hayvanlarla oynarken hem hayvanlara hem de kendilerine zarar verdikleri belirtildi.
  İlçede başıboş hayvanlar için bir barınak olmadığına dikkat çeken ilçe tarım müdürlüğü yetkilileri ilçede başıboş hayvanlar için bir barınak ve kısırlaştırma merkezinin kurulmasına dikkat çektiler.
    İlçe tarım müdürlüğü veteriner Hekimi Kadri Koçkuzu’’aileleri uyararak başıboş hayvanların başta kuduz ve birçok bulaşıcı hastalıkları taşıdığına dikkat çekerek şöyle dedi’’Bu konuda ailelerin mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor. Başıboş hayvanlar aşısız oldukları için hastalık riski taşıyorlar. Başta kuduz, uyuz ve barsak ve akciğer enfeksiyonu gibi hastalıkların başıboş hayvanlarla oyun oynayan çocuklar da risk taşıyor. Ailelerin bu konuda çocuklarını uyarmaları ve başıboş hayvanlardan uzak tutmaları gerekir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık