Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Coronavirus tedbirlerini en çok gençler uymuyor

Coronavirus tedbirlerini en çok gençler uymuyor

Şanlıurfa Valiliği, şehir merkezindeki park ve dinlenme alanlarına gelen bazı gençlerin maske takmadığını ve sosyal mesafa kuralına uymadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2020 Pazartesi 15:32
Coronavirus tedbirlerini en çok gençler uymuyor

Coronavirus salgınını önlemeye yönelik alınan tedbir kararlarını denetlemek üzere Şanlıurfa Valiliği tarafından görevlendirilen yaklaşık 2 bin 500 kamu personeli ve kolluk kuvvetlerinden oluşan ekipler, hafta sonu düğün salonları, konuk evleri, dinlenme alanları, semt pazarları gibi umuma açık alanlarla binlerce iş yerinde denetleme yaptı.

Cumartesi günü gerçekleştirilen düğün salonu denetimlerinde 2 ihlal tespit eden ekipler, düğün salonlarına 3 bin 150 TL para cezası kesti. Aynı düğün salonlarından birininin pazar günü de tekrar aynı ihlalleri yapması üzerine iş yerine bir günlük kapatma cezası verildi.

İş yerlerinde ve umuma açık alanlarda maske kullanımı, fiziki mesafe ve temizlik kurallarını denetleyen ekipler, vatandaşlara kuralları hatırlatarak, kurallara uymayanları uyardı.

İl merkezi ve tüm ilçelerde gerçekleştirilen denetimlerde, vatandaşların büyük oranda maske ve mesafe kurallarına riayet ettiği, şehir merkezlerindeki park ve dinlenme alanlarındaki gençlerin ise kuralları daha sık ihlal ettiği belirlendi. Maske ve fiziki mesafe kurallarını ihlal edenlere yazılan para cezalarının büyük bölümünü gençlerin oluşturduğu belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de kaçak bina yıkımında olaylar çıktı

Viranşehir'de kaçak bina yıkımında olaylar çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık