Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi DİŞ HASTANESİNDE YANLIŞ TEDAVİ İDDİASI

DİŞ HASTANESİNDE YANLIŞ TEDAVİ İDDİASI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde dişlerini yaptırmak için diş hastanesine giden hasta, hastanede yanlış tedaviden dolayı mağdur edildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2015 Cuma 16:48
DİŞ HASTANESİNDE YANLIŞ TEDAVİ İDDİASI

Siverek Bağlar Mahallesi’nde yaşayan emekli işçi Mehmet Çakmak (55), dişlerindeki rahatsızlıktan dolayı Siverek Diş Hastanesi’ne gitti. Burada kendisine yanlış tedavi yapıldığını ve mağdur edildiğini iddia eden Çakmak, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hastanede 3 dişine yapılan kaplamanın 20 gün sonra düştüğünü ifade eden Çakmak yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kaplamalar düşüncü tekrar hastaneye gittim, diş doktoru yoğun olduğundan dolayı sağlık elemanına dişlerimi temizletip yeniden taktırdı. 5 ay sonra yeniden kaplamalar düştü. Yeniden hastaneye gittim hastanedeki doktor tekrar macunlayıp kaplamayı taktı. Doktor, Siverek’e düşük malzeme ve düşük yapıştırıcı verildiğinden dolayı dişlerin tutmadığını söyledi. O akşam yemek yerken yeniden dişlerim düştü. Ben de dayanamayarak savcılığa giderek doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Doktorların ilk tayin yerleri Siverek olduğundan dolayı tecrübesiz oluyorlar. Bu şekilde halkın sağlığı ile oynuyorlar. Siverek’te diş hastanesi açılmadan önce Urfa’ya gidiş-geliş yapıyorduk. O zamanda yollarda perişan oluyorduk. Siverek’te ise dişler sağlam yapılmayınca yeniden Urfa’ya gitmek zorunda kalacağız. Şu an dişlerimden dolayı düzgün konuşamıyorum ayrıca yemekleri tam çiğneyemediğimden dolayı midemde sorun var. İnşallah Siverek’e kaliteli malzeme ve tecrübeli doktorlar gönderilir.” dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık