Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak

​Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 bin 500 imam-hatip, bin 500 Kur'an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım alınacağını duyurdu.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2020 Perşembe 10:51
Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak


Adaylar, 12-27 Ekim'de "sinav.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edecek.

Personel alımıyla ilgili ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvuruda bulunacak adayların, 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

İlahiyat Fakültesi mezunlarından 1300, İlahiyat Ön Lisans + ​İHL 100 ve İHL+Hafız olmak üzere toplam 1500 kişi alınacak. Kur'an kursu öğreticiliği için sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek.

Geriye kalan 3 bin 500 imam-hatip olarak alınacak.

2018 KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ayrıca duyuru yapılacak. (İLKHA)   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni emlakçılık yönetmeliği bazı sıkıntıları beraberinde getirdi

Yeni emlakçılık yönetmeliği bazı sıkıntıları beraberinde getirdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık