DİYARBAKI ŞANLIURFA VE MARDİN İLLERİNDEN KAYAKÇILAR MERKEZE GELİYOR

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesi ile Diyarbakır ili arasında bulunan, Siverek İlçe sınırları içinde olan, ilçeye 45 Km uzakta

DİYARBAKI ŞANLIURFA VE MARDİN İLLERİNDEN KAYAKÇILAR MERKEZE GELİYOR
12 Şubat 2010 - 22:11
bulunan  1919 rakımlı  volkanik karacadağ kayak merkezi  özelikle hafta sonları bölgede ki kaya severlerin akınına uğruyor.
    
Şanlıurfa Diyarbakır ve Mardin illerinden bölgeye kayak yapmak için  gelene kayakçılar  bölgede  sosyal tesislerin olmayışından  yakınıyorlar. Kayak Sevrler bölgede konaklayabilecekleri mekanlar olmadığı için  sabah erkenden  kayak merkezine gelip akşam güneş  batmadan  gitmek zorunda kaldıklarını’’ belirterek bölgede  sosyal tesislerin yapılmasını  istiyorlar.
     
Özelikle hafta sonu kayak severlerin yoğun ilgi gösterdiği kayak merkezinde, vatandaşlar bir yandan kayak yaparken bir yanda kar üstünde mangal keyfi yapıyorlar.
        
Hafta sonu kaymak için kayak merkezine gelen ilçe kaymakamı Kemal Yıldız Bu yıl bölgede karın geç yağdığına dikkat çekerek şöyle dedi’’Kayak merkezinde sosyal tesis projelerimiz hazır kaynak bulursak projeleri hayata geçireceğiz, bu yıl zamanında kar yağmadığı için kayak sezonunu çok geç açtık, şu anda kayak merkezinde yeteri derecede kar var bölge kayakçılarını merkeze davet ediyorum gelsinler, kayak merkezimizde kayak yapıp Siverek’te ki tarihi mekânları görsünler’’dedi.  
      
Kayak merkezinde şalvarlı poşulu kayak yapanların yanı sıra bazı çocukların naylon üzerinde kayması dikkat çekerken, şalvarla kaymamanın hiçbir avantajını olmadığı belirtildi.
Bu haber 2145 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum