FIRINCI ESNAFLARLARIN REKABETİ VATANDAŞA YARADI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bazı fırıncı esnafların ekmek satışında yaptıkları rekabet vatandaşa

FIRINCI ESNAFLARLARIN REKABETİ VATANDAŞA YARADI
27 Temmuz 2009 - 21:14
yaradı.
 
İlçenin bazı semtlerinde bulunan ekmek fırınları 330 gram olan somun ekmeğinin normal fiyatı 50 kuruş olmasına rağmen bazı fırınların birbiriyle rekabet etmeleri sonucunda 330 gram olan üç somunu bir TL ye satmaya başladılar. 
    
Rekabete  bulunan fırıncı esnaflardan Orhan Yenisoy "ilçede yeni açılan bazı fabrikaların  kendilerini zor durumda bıraktığını fabrikalarla rekabet etmek amacıyla  böyle bir uygulama başlattıkların,sürümden kazanmaya çalıştıklarını belirtirken,Siverek fırıncılar  odası başkanı Ahmet Koçak,rekabetin esnafları zor durumda bırakacağını belirterek şöyle dedi’’Bu  rekabet anlamsız bir rekabettir,esnaflarımıza çağırımız  daha çok zarar yapmadan  bu rekabete bir son vermeleridir’’ dedi.


NOT: SİTEMİZDE BULUNAN HABER, FOTOĞRAF, YAZI VB. HERTÜRLÜ MATERYAL KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ YAZILI İZİN OLMADAN KULLANILAMAZ. AKSİ DURUMDA HERTÜRLÜ HUKUKİ HAKKIMIZ SAKLI BULUNMAKTADIR.

Bu haber 2310 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum