Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi GENÇLER SABAH NAMAZINDA CAMİDE BULUŞTU

GENÇLER SABAH NAMAZINDA CAMİDE BULUŞTU

Siverek ikra Sosyal Yardımlaşma Derneği “Sabah Namazımı Camide Kılıyorum” sloganıyla sabah namazını camide kılma seferberliği başlattı.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2015 Pazartesi 16:32
GENÇLER SABAH NAMAZINDA CAMİDE BULUŞTU
ŞANLIURFA- Siverek ilçesinde Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından gençlere sabah namazını camide kılma alışkanlığını kazandırmak amacıyla “Sabah Namazımı Camide Kılıyorum” seferberliği başlattı. Sabah namazında ilçenin tarihi Ulu camisinde topluca sabah namazı kılan gençler ardından dünyadaki zulüm altındaki Müslümanlar için dua etti. Dernek gönüllüleri tarafından sabah namazının ardından cami cemaatine çorba ikram edildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Siverek İkra-Der Başkanı Mühiddin Akay, gençlere cami cemaatinin önemi ve cami şuurunu kazandırmak amacıyla bir başlangıç yaptıklarını belirterek, “ Allah kısmet ederse ileriki dönemlerde buna benzer çalışmalarımız olacak. İnşallah bu bir güne bir has çalışma olmayacak devamı gelecektir..Gençleri bu tip çalışmalara teşvik amacıyla tüm STK’lara bu tip çalışmalar içerisine girmesini tavsiye ediyoruz” dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık