Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi İKRA-DER LİSELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

İKRA-DER LİSELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Liseler Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası” bugün oynanan maçlarla başladı.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2016 Cumartesi 15:59
İKRA-DER LİSELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Liseler Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası” bugün oynanan 3 maçla start aldı. Toplam 16 takımın katıldığı turnuvada takımlar 4 grupta mücadele verecek. Her grupta başarılı olan ilk 2 takım bir üst tura yükselecek. Bir üst turda yapılan maçlar sonunda başarılı olan ilk iki takım final maçına çıkacak.

Turnuvayı düzenleme amacının gençler arasında kaynaşmayı sağlamak olduğunu belirten turnuva koordinatörü Abdurahim Sımak, “ Müslümanlar her hali ile topluma örnek olmalıdır. Müslümanların, futbol gibi birbiri ile mücadele gerektiren bir oyunda bile saygı, sevgi ve kardeşlik çerçevesinde hareket edebileceğini topluma göstermek istiyoruz”

Turnuvanın 1 ay süreceğini ve turnuva sonunda başarılı olan takımlara sürpriz hediyeler verileceğini belirten Sımak, “Allah’ın izniyle turnuvamız bugün oynanan 3 maçla başladı. İlk karşılaşmalar kardeşlik hukuku içerisinde çok çekişmeli geçti. Maçlar sonunda kaybeden takım ile kazanan takım birbirlerine sarıldılar” dedi.

Hafta sonu maçların oynanacağını belirten Sımak, “ Bazı okullar turnuvaya birden fazla takım ile katılacak. Birden fazla takım ile turnuvaya katılan takımlar A, B, C olarak adlandırdık. Öğrenci kardeşlerimizin derslerinin aksamaması için maçlar hafta sonu cumartesi ve pazar günü oynanacak” dedi.

Siverek – Kâhta Karayolu üzerinde bulunan halı sahada bugün oynanan maçlarda şu sonuçlar alındı.

Çok Programlı Lise (A) 5- Mustafa Kemal Lisesi 3,

Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi(A) 12 – Anadolu İmam Hatip Lisesi(A) 3,

Anadolu Lisesi (A) 10 -Özel Dicle Lisesisi(A) 3

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık