Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa İTFAİYE ERİ ALIMINDA DAYANIKLILIK TESTİ YAPILDI

İTFAİYE ERİ ALIMINDA DAYANIKLILIK TESTİ YAPILDI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde, İlçe Belediyesi tarafından 657 Sayılı Devlet Memurları

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2009 Pazar 22:34
İTFAİYE ERİ ALIMINDA DAYANIKLILIK TESTİ YAPILDI
kanuna tabi Siverek belediyesi itfaiye müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 28 tane itfaiye eri alımına yapılan başvurularda mülakata kalan 84 kişi için dayanıklılık testi yapıldı.
   
KPSS Puanı kilosu ve boyu uygun olan 84 itfaiye eri adayı yapılan sözlü mülakatın ardından araziye çıkarılarak dayanıklılık testi yapıldı.  Adaylar komisyon üyeleri önünde yükseklik korkusunu ölçmek için yangın merdivenine hızlı bir şekilde tırmanırken, araçtan indikten sonra şınav çekerek yangın araçlarından hortumla boş alanda memur adayları basınçlı temsili yangına müdahale ettiler.
        
84 aday içerisinde bulunan 2 bayan adayın mülakata katılması dikkat çekti.
Erkek memur adaylarının yaptıklarını yapan bayan adaylar yangın merdivenine tırmandı, şınav çekti, yangın hortumu ile su sıktı.
  
Siverek belediyesi insan kaynakları ve eğitim müdürü Mahmut Bahçıvan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi. ‘’ 84 memur adayının sözlü mülakatının ardından araziye çıkararak dayanıklılık testinden geçirdik yükseklik korkusu ve dayanıklılık testlerini ölçmek için yangın merdivenine çıkardık, su sıktırdık ve şınav çektirdik, dayanıklılık testinin ardından adayların sözlü mülakatta ve dayanıklılık testinde elde ettikleri başarı oranlarına göre değerlendirme yapıp sınav sonucunu önümüzde ki günlerde açıklayacağız’’ dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık