Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KADIN KÜLTÜR MERKEZİ KADINLARIN UMUDU OLDU

KADIN KÜLTÜR MERKEZİ KADINLARIN UMUDU OLDU

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Şanlıurfa Valiliğince diğer ilçelerle birlikte Siverek İlçesinde de hizmete açılan

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2010 Pazar 18:14
KADIN KÜLTÜR MERKEZİ KADINLARIN UMUDU OLDU
SODES Kadın Kültür Merkezi Siverek’te kadınların umudu oldu.
 
İlçenin Abdulkadir Odabaşı Caddesinde hizmete giren SODES Kadın Kültür Merkezinde Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle değişik branşlarda kurslar açılmaya devam ediyor. Merkezde El sanatları ve Giyim kursunun açık olduğunu belirten Kadın Kültür Merkezi Müdiresi Mülkiye Baylan gazetecilere yaptığı açıklamada ’’merkezimizde yılbaşından bu yana değişik kurslar başlatıldı. Bilgisayar ve Okuma Yazma kurslarımız devam ediyor. Bunlara yeni kurslar ekledik. Merkezimizde El sanatları ve giyim kursunu da başlattık. El sanatları kursumuzda 15 kursiyer, giyim kursumuzda da 13 kursiyerimiz var. Bu 2 kursumuz hafta içi her gün açık olup 256 saatlik kursun sonunda kursiyerlere sertifika verilecek. Yaz boyunca değişik kurslar açmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Kadın Merkezinde ayrıca Benim Ailem, Ana-Çocuk Sağlığı Kurslarıda veriliyor. Siverekli kadınlar kursun açılışından duydukları memnuniyeti  dile getirerek şöyle dediler ’’Kadın Merkezi açılmadan önce  zamanımızın çoğu evde boş geçiyordu. Merkezle birlikte başta okuma yazma olmak üzere bir çok kursa katılıyoruz. Böyle bir merkezin açılmasına vesile olan başta Sayın Valimize ve İlçe Kaymakamımıza  teşekkür ediyoruz’’ dediler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık