Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi KAYMAKAM ERKAL ÇOCUK EVLERİNİ ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM ERKAL ÇOCUK EVLERİNİ ZİYARET ETTİ

Sosyal Hizmetler Müdürü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü ile Siverek Kaymakamlığının destekleri ile açılan çocuk evlerini ziyaret eden Erkal burada bulunan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 10:03
KAYMAKAM ERKAL ÇOCUK EVLERİNİ ZİYARET ETTİ

Çocuk evlerindeki ziyarette yetkililerden çocuk evleri hakkında bilgi alan Erkal, küçük çocuklarla ilgilenerek onları dinledi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Erkal, çocuklarımızın yetiştirme yurtları yerine evlerde misafir edildiğini belirterek “ilimiz genelinde aile ve Sosyal politikalar bakanlığımızın 8 adet çocuk evi bulunuyor. Bunların iki tanesi de ilçemizde bulunmaktadır. Bu çocuklarımızın hayata hazırlanması için evlerde yetiştirilmesi daha uygun . Bu amaçla ilçemizde bulunan evlerimizde şuanda 10 çocuğumuz var bu on çocuğumuz her evde üç eğitimcinin gözetimi altındalar ” dedi.

Ayrıca konuşmasına devam eden Erkal, çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanması için kaynak aktarıldığını belirterek ” Bunların yanı sıra bu çocuklarımızın kendi çocuklarımızdan hiçbir farkı yok. Bu çocuklarımızın eğitim hayatından diğer sosyal ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu gece de çocuklarımızın hem misafiri olduk hem de ilçede yapılan sportif faaliyetlerde başarılı olan çocuklarımız tebrik etmeye geldik” dedi.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık