Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KESK ESKİ GENEL SEKRETERİ SEVİL EROL MEZARI BAŞINDA ANILDI

KESK ESKİ GENEL SEKRETERİ SEVİL EROL MEZARI BAŞINDA ANILDI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kamu Emekçileri Konfederasyonu (KESK ) eski genel sekreteri Sevil Erol, Siverek

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2009 Çarşamba 13:25
KESK ESKİ GENEL SEKRETERİ SEVİL EROL MEZARI BAŞINDA ANILDI
Asri Mezarlığında mezarı başında anıldı.
    
Geçtiğimiz yıl kanser hastalığı sonucu yaşamını yitiren KESK genel sekreteri Sevil Erol’un Siverek asri mezarlığında mezarı başında düzenlenen anma törenine DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, KESK genel başkanı Sami Evren, KESK genel sekreteri Emrali Şimşek DTP İlçe teşkilatı üyeleri , KESK üyeleri ve ailesi katıldı.
     
Bir dakikalık saygı duruşunun ardından, konuşma yapan KESK genel başkanı Sami Evren şöyle dedi.’’ Bizlere barış için demokrasi için mücaleden vazgeçmeyin diyor bunu hissediyoruz.örünün yarısını kamu emekçilerinin mücaledesinde geçirdi bu onurlu bir yaşamdır. Daha sonraki yıllarda KESK in genel sekreterliği görevini yaptı,  ömrünü demokrasi mücadelesine adadı. Bizde onun yolundayız, bizde istiyoruz ülkede demokrasi ve barış olsun.’’ Dedi.
    
Anma töreni sırasında duygusal anlar yaşandı, başta Sevil Erol’un anne babası ve DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici gözyaşlarını tutamadı.
   
Anma törenine katılan yaklaşık 300 kişi daha sonra sessiz bir şekilde mezarlıktan ayrıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık