Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Koçali Baba türbesi yenileniyor

Koçali Baba türbesi yenileniyor

Siverek Belediyesi tarafından Koçali Baba Türbesi'nin yenilenmesi için çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 11:20
Koçali Baba türbesi yenileniyor

Siverek Belediyesi tarafından Koçali Baba Türbesi'nin yenilenmesi için çalışma başlattı.

Projesi tamamlanan çalışmalar kapsamında türbede yapılacak restorasyonun yanı sıra bahçede peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılacağı bildirildi.

Genişletme ve ışıklandırma çalışmalarının yanı sıra yeşillendirme, dinlenme bankları, kamelya ve çeşmenin yer alacağı belirtildi.

-Türbe alanı genişletildi

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "İlçenin önde gelen kanaat önderlerinden olduğu rivayet edilen Koçali Baba'nın kabrinin bulunduğu türbede, doğal sebepler nedeniyle meydana gelen bozulmalar nedeniyle yenileme çalışması yapılması zorunluluğu doğmuştur. Belediyemiz tarafından hazırlanan proje ile daha önce güvenlik güçlerince kullanılan bina yıkılarak türbe alanına ilave edilmiş, alan genişletilmiştir" denildi.

Çalışmaların Belediye Başkanı Resul Yılmaz'ın talimatı doğrultusunda başlandığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Siverek Belediyesi olarak manevi değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bir süre önce Hasan Çelebi Mahallesinde bulunan Kemal Hoca türbesinde düzenleme yapılmış olup, halkımızın kırsal alanda ziyaret ettiği türbelerde de düzenleme çalışmaları tamamlanmıştır. Başkanımızın talimatıyla gerek ilçe merkezi, gerek kırsal alanda halkımızın yoğun olarak ziyaret ettiği tüm mekanlarda gerekli düzenleme ve yenileme çalışmaları yapılmaya devam edilecektir."

Açıklamanın sonunda, çalışmaların tamamlanmasıyla yapılacak ziyaretlerin daha temiz ve nezih bir ortam yapılacağı belirtilirken, dinlenme bankları, kamelya ve çeşmenin yer alacağı ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık