Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Mehmet Karavar Ak Partiden aday adayı oldu

Mehmet Karavar Ak Partiden aday adayı oldu

Şanlıurfa eski milletvekillerinden Ahmet Karavar'ın oğlu avukat Mehmet Karavar Ak Partiden aday adayı oldu.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2018 Pazartesi 12:06
Mehmet Karavar Ak Partiden aday adayı oldu

24 Haziran seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde aday adaylığı kulisleri tüm Türkiye’de hareketlenmiş bir durumda olmasının yanında Urfa kulislerinde ve halkın arasında Av.Mehmet Karavar en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

TBMM 20. ve 21. Donem Şanlıurfa milletvekili olan Ahmet Karavar’ın oğlu Av. Mehmet Karavar ilk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’nde tamamlamış, üniversite eğitimine Azerbaycan Bakü Devlet Ünivesitesi Uluslararası hukuk fakültesinde başlamış ve Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Serbest avukatlık mesleğini icra eden av. Mehmet Karavar, avukatlık mesleğinin yanında çiftçilik yapmaktadır. Evli ve 5 çocuk babası Av. Karavar tevazusu , dinamikliği, halka yakınlığı ile tanınmaktadır.

Milletin adamı sloganı ile yola çıkan Av. Karavar , aldığı eğitim ve halktan gördüğü teveccüh ile ismi konuşulan aday adayları arasında şimdiden yerini aldı. Ankara ile Urfa arasında kopmaz bir iletişim bağı olacağı düşünülen Karavar şimdiden bu davanın önderi Recep Tayyip Erdoğan’ın Urfa’daki temsilcisi ve Şanlıurfa’nın da parlamentodaki sesi olmaya aday .

Siverek’teki yüksek oy potansiyelinin yanında halkla iç içe oluşu, toplumsal dinamiklere ve yerel siyasete hakim oluşu Av. Karavar’ı rakiplerinden bir adım öne çıkaran avantajlarından olmasının yanında, ailenin geçmişten bugüne gelen siyasi çizgisi ve bilgi birikimi de halk arasında Karavar’ın adaylık beklentisini yükseltmektedir.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık