Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ÖRNEK POLİSLER

ÖRNEK POLİSLER

MEHMET SEZGİNŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilçenin şirin kuyu mahallesinde ikamet eden 6 çocuklu yamaç ailesine ilçe emniyet müdürlüğünde görev yapan polisler yardım eli uzattı. Amca çocukları olan anne babanın 6 çocuğu var akraba evliliği sonucu

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2007 Perşembe 22:07
ÖRNEK POLİSLER
çocuklarda dalak şişmesi  ve gelişmeme hastalığı bulunuyor. Ailenin isteği doğrultusunda evlendirilen Mehmet Zülfü Yamaç ile İdiz Nursel çifti bu güne kadar resmi nikâhlarını yapmamış ve çocuklarına nüfus cüzdanı çıkarmadıklarını belirten emniyet yetkilileri. Aileye sahip çıktıklarını. Çocuklara ilk etapta nüfus cüzdanı çıkardıklarını ve yeşil kart almaları için müracaat ettikleri belirtiler. İlçe emniyet Müdürü Metin Akay’ın talimatları ile aileyi ziyaret eden polis ekipleri aileye  gıda yardımı ve elbise yardımı yaparken çocuklara oyuncak, bisiklet verirken bu güne kadar kimlikleri olmayan M. Şerif Yamaç,  Recep Yamaç,  Makiye Yamaç,   İ.Halil Yamaç,  Enes Yamaç , ve Özlem Yamaç  çocuklara verdiler. Küçük çocukların  kimliklerini annesine veren  polisler en kısa sürede yeşilkartlarınıda vereceklerini belirttiler..    Mehmet zülfü Yamaç’ın babası Mehmet Yamaç yaptığı açıklamada şöyle dedi. ‘’Oğluma kaç kere nikah kıymasını söyledim. ama oğlum nikah kıymıyor, çocuklar hasta olduğu zaman paramız olmadığı için doktorada götüremiyoruz.’’ Dedi.
   Anne İdiz Nursel kocasını evde olmadığını neden nikah kıymadınız sorusuna kocam  nikah kıymıyor çocukların kimliğini çıkarmıyor dedi..Polisler kimliklerimizi çıkardı yeşil kartlarımıza da verecekler çok teşekkür ediyorum Allah onlardan razı olsun dedi.
   15 yaşında olduğunu belirten kimliği olmadığı için hiç okula gitmediğini belirten M. Şerif Yamaç polis ağabeylerinin hediye ettiği bisiklete binerek polislere çok teşekkür ediyorum çok mutlu olduğunu belirtti.
   İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekiplerin hediye ettiği oyuncakları alan çocuklar mutlu olurken, 3 yaşındaki Enes Yamaç polisleri karşısında görünce gözyaşlarına boğulurken daha 3 aylık olan özlemi bayan polisler kucaklarına alarak sevdiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık