Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi PARKLARDA DAMLAMA SULAMA SİSTEMİNE GEÇİLECEK

PARKLARDA DAMLAMA SULAMA SİSTEMİNE GEÇİLECEK

Siverek Belediyesi, park ve yeşil alanlarda damlama sulama sistemi çalışması başlattı.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2014 Cuma 18:37
PARKLARDA DAMLAMA SULAMA SİSTEMİNE GEÇİLECEK

Siverek Belediyesi su tasarrufunda bulunmak için bazı park ve orta refüjlerde yağmurlama sistemine geçmeye başladı. Siverek Belediyesi, Şirinkuyu mahallesinde bulunan taziye evi bahçesinde ve orta refüjlerde dikilecek ağaçlar için damlama ve yağmurlama sulama şebekesi döşeme çalışmalarına başladı. İlçede kaldırım üzerinde dikilecek ağaçların sulanmasında daha önce kullanılan tanker araçlarla sulama yönteminin, su israfına ve trafikte tehlikeli olması nedeni ile yağmurlama ve yağmurlama sulama sistemi çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, ilçede yeşil alanlarda sulama için su israfını en aza indirmek ve daha modern bir sistem kullanmak için çalışma başlatıldığını söyledi.

Sistemin tüm yeşil alanlarda kurulacağını ifade eden Yılmaz, “Daha önce Şeyh Lütfü caddesinde bulunan orta refüjde damlama sistemi çalışması yaptık. Şimdi de parklarımızda ve yeşil alanlarda damlama ve fıskiye sistemi kurma çalışmalarımız başladı. Bu sistemle gerek su tasarrufunda bulunulması, gerek zamanında sulama yapılarak yeşil alanlarımızın korunması, gerekse de daha modern olması nedeniyle çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

(Belediye Basın Bürosu)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık