Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Kültür-Sanat Şair yazar Kadir Büyükkaya'nın 5. Kitabı çıktı

Şair yazar Kadir Büyükkaya'nın 5. Kitabı çıktı

Şair yazar Kadir Büyükkaya'nın 5. Kitabı çıktı

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2018 Cumartesi 11:16
Şair yazar Kadir Büyükkaya'nın 5. Kitabı çıktı

Hollanda’da yaşayan Siverekli Yazar ve Şair Kadir Büyükkaya’nın beşinci kitabı “ Çikçikomom İpi Koptu“ kitabı Ekim ayı başında piyasaya çıktı. Daha önce Zazaca müziğinin usta ismi Mikail Aslan ile başarılı bir albüm çalışmasına imza atan yazar Kadir Büyükkaya, yayımladığı yeni kitabının tanıtımı için Kasım ayında birkaç şehirde etkinliklere katılacak.

Yazar bu çerçevede 17 Kasım tarihinde, 14.00 ile 17.00 saatleri arasında Siverek Cincinki Hamam'ında Siverekli okuyucularıyla buluşacak.Önsözünü Şeyhmus Karahan ve Fahri Ergün’ın yazdığı anı ve anlatım kitabı Siverek’’ın 1960’lı yıllarını konu almış. Ordu mahallesinden onlarca ailenin ve bir kadar şahsiyetin yaşam hikayesini kitabın sayfalarına taşıyan Kadir Büyükkaya bir dönemin tarihine, sosyal ve kültürel dokusuna ışık tutmuş.

Siverek’te yaşayan her insanın kendinden bir şeyler bulacağı bu değerli çalışmanın gerekli ilgiyi bulmasını umut ediyoruz.

Siverek’te ve dışında yaşayan hemşerilerimizin kitabın tanıtım etkinliklerine güç ve destek sunmalarını önemli buluyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık