Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Özel Haber Şanlıurfa'da 60 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa'da 60 yerleşim yeri karantinaya alındı

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kent merkezinde bulunan 60 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2020 Çarşamba 00:15
Şanlıurfa'da 60 yerleşim yeri karantinaya alındı

 

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

Konuya ilişkin İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararda, “Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden Covid-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Ceylanpınar İlçemizde 3, Eyyübiye İlçemizde 13, Haliliye İlçemizde 14, Karaköprü İlçemizde 16, Suruç İlçemizde 3, Viranşehir İlçemizde 9, Bozova ve Siverek İlçelerimizde de birer farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Aynı kararla 40 yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı. Açıklamada, “Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 01.07.2020 tarihi itibariyle Eyyübiye İlçemizde 14, Haliliye İlçemizde 10, Karaköprü İlçemizde 8, Suruç İlçemizde 5, Viranşehir İlçemizde 2 ve Siverek İlçemizde de bir farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verilmiştir.” denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık