Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ŞEHİDİN YETİMLERİ, NÜFUS CÜZDANLARINA KAVUŞTU

ŞEHİDİN YETİMLERİ, NÜFUS CÜZDANLARINA KAVUŞTU

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞIRNAK'ın Gabar Dağı'nda, PKK'lı teröristlerin hain pususunda şehit düşen 13 askerden Şanlıurfalı Piyade Onbaşı Kasım Aksoy'un kızları 2 yaşındaki Zeliha ile 3 yaşındaki Güneş, bugün hem bayramlıklarını giydi, hem de şimdiye kadar

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2007 Perşembe 19:35
ŞEHİDİN YETİMLERİ, NÜFUS CÜZDANLARINA KAVUŞTU
çıkartılmayan nüfus cüzdanlarına kavuştu. Şehit babalarının cenaze törenindeki yırtık çoraplı görüntüleri yürekleri dağlayan 2 yetim için yurt içi ve yurt dışından da yardım yağıyor.

Bölgede tanınmış Arap kökenli Binizet Aşireti'ne mensup olan, terhisine 20 gün kala şehit düşen 22 yaşındaki Kasım Aksoy, 5 yıl önce halasının kızı olan Fatma Yağmur'la nikahsız evlendi. Şehit düşünce, eşiyle resmi nikahı olmadığı için en son 14 ay önce izine geldiğinde gördüğü 2 çocuğunun da nüfus cüzdanlarının olmadığı anlaşıldı. Babalarının cenaze töreninde yalın ayakları ve yırtık çoraplarıyla çekilen görüntüleri yürekleri yakan 2 minik yavruya, Şanlıurfa Valiliği'nin talimatıyla nüfus cüzdanları çıkartıldı. Ayrıca annelerinin eskiyen nüfus cüzdanı da yenilendi. Sadece fotoğraflardan tanıyacakları babalarının nüfusuna kaydedilen 2 yavrunun cüzdanı annelerine teslim edildi.

Şanlıurfa Valiliği'nce alınan bayramlık kıyafetler de kadın görevliler tarafından evlerine getirildi. Kırmızı ve pembe ayakkabılara kavuşan Zeliha ve Güneş annelerinin hüzün dolu bakışları arasında görevli kadın memur tarafından yırtık elbiseleri ve çorapları önce çıkartılıp yerine yeni elbiseler giydirildi. Cenaze törenindeki ağıtlarla insanları gözyaşına boğan şehidin çocukları, yeni elbiseleri giyince, günlerdir ilk kez çevreye gülücükler dağıttı.

Şehit düştüğü yerde çekilmiş resimleri elinde tutan ağabeyi Ömer Aksoy, “Kardeşim ölmeden önce bu resimleri terhis olan bir arkadaşıyla bize yolladı. Bu resimleri bize son hatıra olarak kaldı” dedi.

Kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı kurulan taziye yerlerinde ise hala gözyaşı sel olup akıyor.
YARDIM HESABI

Türkiye'nin dört bir yanından da Zeliha ve Güneş'e yardım eli uzatılıyor. Maddi yardımlar için Şanlıurfa Valiliği, şehidin nikahsız eşi Fatma Yağmur adına Ziraat Bankası'nda 0253-48840129/5001 nolu hesap açtırdı. Aynı yerde şehit olan Mehmet Uyar için de dün baba Mustafa Uyar adına yine Ziraat Bankası'nda 0253-48819908/5001 nolu bir hesap açılmıştı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık