Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Güncel Şehir içi toplu taşımada HES kodu zorunluluğu getirildi

Şehir içi toplu taşımada HES kodu zorunluluğu getirildi

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge ile tüm Urfa kartlarına 21 Ekim - 5 Kasım 2020 tarihleri arasında HES kodunun yüklenmesi zorunluluğu getirildi.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2020 Salı 15:20
Şehir içi toplu taşımada HES kodu zorunluluğu getirildi


HES kodu yüklemesi yapmayan Urfa kartlılar, 6 Kasım 2020'den itibaren toplu taşımayı kullanamayacak. Kullanıma kapatılan kartlar, HES Kodu yüklenince tekrar aktifleştirilecek.

Kişiselleştirme işlemi için www.sanliurfa.bel.tr, www.urfakart.com, www.belsan.com.tr  web siteleri, Urfa Ulaşım mobil uygulamaları (Android, İos) üzerinden ve aktarma merkezlerindeki Urfa Kart İşlem Merkezlerinde yapılabilecektir.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İçişleri Bakanlığının 30.09.2020 tarih ve HES Kodu konulu 2. genelgesine istinaden şehir içi toplu taşıma araçlarında HES kodu kontrolü yapılabilmesi amacıyla Tüm Urfa kartların 21.10.2020 tarihinden, 05.11.2020 tarihine kadar kişiselleştirilmesi gerekmektedir. 05.11.2020 tarihe kadar kişiselleştirilme işlemi yapılmayan kartlar kullanıma kapatılacaktır." (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Feci kazada can veren 2 kardeş Siverek'te toprağa verildi

Feci kazada can veren 2 kardeş Siverek'te toprağa verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık