Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Siyaset Şirin, Siverek Belediye Başkanı Aydın'ın istifasını yorumladı

Şirin, Siverek Belediye Başkanı Aydın'ın istifasını yorumladı

DEVA Partisi Siverek İlçe Başkanı Cuma Şirin, Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın görevinden istifası ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2020 Cumartesi 22:35
Şirin, Siverek Belediye Başkanı Aydın'ın istifasını yorumladı

 

Kenti geliştirecek belediye başkanı profilinin aranmadığını savunan Şirin, “Siverek Belediyesi’ndeki silahlı saldırı belediye başkanının istifa ile sonuçlandı. Belediye başkanını, istifaya götüren şartları değiştirmeden muhtemelen sonuçlar değişmeyecektir. Kenti geliştirecek belediye başkanı profili aramak yerine emir eri aramanın sonucu ortada, bu kenti ileri taşımadınız, geriye götürdünüz. Halkın umutlarını, ideallerini ve hayallerini tükettiniz. Utanın! Liyakat, adalet, kabiliyet ve ehliyet gibi değerler ve ilkeler yerine kişiye sadakati ve akraba kayırmacılığını ihdas ettiniz. Her yerden başarılı insanları harcamaya çalıştınız, tasfiye ettiniz. Patır patır dökülüyorsunuz, bu anlayışın sonu yönetim krizi, Bakan da istifa eder Belediye Başkanı da…” şeklinde konuştu.

Şirin açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Kentin vizyonunu ileriye taşıyacak yüksek profilli Belediye Başkan adaylarını ve kenti kalkındıracak potansiyeli olan Meclis üyelerini seçmeyerek bu şehre yönetimsel anlamda ihanet ettiniz. Vebaliniz büyük…”

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık