Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Siverek Belediyesinden "Peşkeş" iddialarına cevap

Siverek Belediyesinden "Peşkeş" iddialarına cevap

Siverek Belediyesi, AK Parti'nin belediye başkan aday adaylarından Celal Akıl'ın, ihaleye verilen parkların birilerine peşkeş çekildiği iddialarını yalanladı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2018 Perşembe 18:29
Siverek Belediyesinden

Siverek Belediyesi, yine AK Parti'nin belediye başkan aday adaylarından Celal Akıl'ın, ihaleye verilen parkların birilerine peşkeş çekildiği iddialarını yalanladı.

Siverek Belediyesinin internet sitesinde yer alan açıklamada, Celal Akıl’ın Twitter hesabından "Paşa konakları, Üçgen park, Fettahlı parkı ve gümrük hanı kime peşkeş çekiliyor, şimdiye kadar Siverek belediye bünyesindeydi ne oldu da kiraya verilecek bu seçim arifesinde" şeklinde paylaşım yaptığı hatırlatldı.

Söz konusu paylaşımların gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamada, Paşa Konağı, Üçgen Park, Fettahlı Parkı ve Gümrük Hanı’nın kiraya verilmesiyle ilgili dile getirilen asılsız ve mesnetsiz iddiaların gerçeklik payı bulunmamaktadır.

Paşa Konağı, Üçgen Park, Fettahlı Parkı ve Gümrük Hanı’nın kiraya verilmesiyle ilgili dile getirilen asılsız ve mesnetsiz iddiaların gerçeklik payı bulunmamaktadır. Paşa Konağı, Üçgen ve Fettahlı parklarının her türlü işletmesi ve denetlenmesi Belediyemize ait olan Belet Et ve Et Ürünleri Kes. İşl. İnş. Hiz. San. Ve Tic. Ltd. Şirketi tarafından yapılmaktadır. Söz konusu sosyal tesislerin kiraya verilmesiyle ilgili alınmış karar olmamasına rağmen ‘peşkeş’ iddiası ise ancak iftira ve karalamadır.” denildi.

Açıklamanın devamında yapılan ihalelere değinilerek, “Gümrük Hanı 2886 sayılı devlet ihale kanununa göre ilk olarak 2013 – 2014 yıllarında ihale edilmiş göreve geldiğimiz 2014 yılını müteakip 2015 yılı içerisinde kira sözleşmesinin tamamlanmasının ardından açık teklif usulüyle ihale edilmiştir. Yapılan ihaleler kamera kayıtları önünde yapılmıştı. 2015 yılında 3 yıllık olarak ihalesi yapılan Gümrük Hanı’nın kira sözleşmesi 2018 yılında süresi dolmuş yeniden açık ihale usulüyle ihalesi yapılmıştır.

Açıklamanın devamında, iddia sahibinin iddiasını ispatlamakla mükellef olduğuna vurgu yapılarak, “Söz konusu asılsız ve yalan iddiaları gündeme getirmek suretiyle kurumumuzu yıpratmaya yönelik yapılan algı operasyonlarının hizmet azmimizi kıramayacağının bilinmesini isteriz. Haksız ve gerçek dışı beyanlarda bulunarak iftira niteliğinde paylaşımlarla yer edinmeye çalışanlara halkımız her daim gerekli cevabı vermiştir. Söz konusu asılsız iddiaları sosyal medya hesabından dile getirerek, ‘çamur at, izi kalsın’ mantığıyla iftira atanlara hatırlatmak isteriz ki; eğer ispata yönelik bir şey varsa, hukukta kaide şudur, müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık