Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİDEN TÖRE ADLI TİYATRO

SİVEREK HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİDEN TÖRE ADLI TİYATRO

Mehmet SEZGİN/SİVEREK Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde halk eğitim merkezinde kuaförlük, biçki dikiş, bilgisayar ve okuma yazma kursularına devam eden, kursiyer kızlar ve erkeklerden oluşan bir gurup

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2008 Cuma 23:31
SİVEREK HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİDEN TÖRE ADLI TİYATRO
kursiyerin ortaklaşa düzenlediği ve son yıllarda kanayan bir yara haline gelen kan davaları ve töre cinayetleri adlı tiyatro oyunu sahnelendiler.
    Halk eğitim merkezi salonunda sahnelenen oyuna çok sayıda Siverekli bayanın izlemesi dikkat çekti. Sahnelenen oyuna yuğun ilgi olunca bazı bayanlar oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.
    Kan davasını ve töre cinayetlerini toplumu yaralayan bir olay olduğunun bu oyunu öğrencilerin yazıp bilinçli olarak sahnelemek istediklerini belirten Siverek halk eğitim merkezi müdürü Murat Tüysüz Yaptığı açıklamada şöyle dedi.’’ Bilindiği gibi Siverek’te kan davalarında birçok insanımız mezara ve birçok genç hapishanelere girmiştir,  günümüzde halen kan davaları devam etmektedir,  insanın özgürlüğünü elinden alan, kaynağını cehaletten alıp beslenen, insanlığın kötü bir şekilde kanayan yarasıdır. İstedik ki, gençlerimiz ve kursiyerlerimiz bu tiyatro oyunumuz ile bilinçlendirmek ve kan davasının törenin insanlığa nasıl zarar verdiği anlatmak istedik. ‘’ dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık