Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek Halkı Protestolara Devam Ediyor

Siverek Halkı Protestolara Devam Ediyor

Siverek halkı askeri darbe girişimine tepki olarak yeniden toparlanıyoruz sloganı ile yeniden meydanlara indi.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2016 Cumartesi 21:45
Siverek Halkı Protestolara Devam Ediyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, askeri darbe girişimine tepkiler devam ediyor. Bugün saat 19.00’da Ak Parti Siverek İlçe Teşkilatı önünde toplanan binlerce kişi tekbirlerle darbe girişimini protesto etti. Program din görevlisi Mahmut Demirbaş tarafından okunan Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı. Siverek’te çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği protesto gösterisinde ortak basın açıklaması okundu. Ardından darbe saldırısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Saat 21.45 itibarıyla her geçen dakika alanda toplanan kalabalığın arttığı gözlenirken yapılan sesli anonslarla halkın alanı terk etmemesi çağrısı yapıldı.

Beyaz Kefen Girdiler

Darbelere karşı ölümüne direneceğiz sloganı ile beyaz kefen giyen bazı göstericiler, darbecilerin elinde bir tek tabanca bile kalmayıncaya kadar protesto gösterisine devam edeceklerini söylediler.

Askeri Birimlerin Önü Halen Kapalı

Dün gece Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatı ile iş makineleri ve çöp kamyonları ile askeri birimlerin şehir merkezine inmesini engellemek amacıyla kurulan barikatların saat 21.45 itibarıyla kaldırılmadığı gözlendi.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık