Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK’İ ÇÖPLÜK MÜ TEMSİL EDİYOR?

SİVEREK’İ ÇÖPLÜK MÜ TEMSİL EDİYOR?

Diyarbakır’dan Siverek’e girerken karayolu üzerinde bulunan şehir çöplüğü halkın tepkisine neden oluyor. Genellikle şehir girişlerinde o yeri temsil eden motifler göze çarparken Siverek girişinde çöplük bulunması acaba Siverek’i çöplük mü temsil ediyor yorumlarını beraberinde getirdi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 10:47
SİVEREK’İ ÇÖPLÜK MÜ TEMSİL EDİYOR?

ŞANLIURFA- Siverek ilçesinde Siverek- Diyarbakır Karayolu üzerinde bulunan şehir çöplüğü halkın tepkisine neden oluyor. Günde 300 ton çöpün istif edildiği şehir çöplüğünden yayılan kötü kokular başta Selimpınar Mahallesi olmak üzere Bahçelievler ve Yenişehir Mahallesi sakinlerini rahatsız ediyor. Şehir çöplüğünde bulunan çöplerin karayoluna taştığını ve ilçeye girenlerde kötü bir izlenim oluşturduğunu söyleyen mahalle sakinleri, “Diyarbakır’dan Siverek’e girerken insanları çöplük karşılarken, Çermik’ten Siverek’e girişte ise insanları hayvan dışkıları karşılıyor. Genellikle şehir girişlerinde o yeri temsil eden motifler göze çarparken Siverek girişinde çöplük ve pislik olması ilçemize yakışmıyor” diyerek tepkilerini gösterdiler.

Selimpınar Mahallesi sınırları içinde bulunan şehir çöplüğünün yol üzerinden kaldırılması gerektiğini belirten Selimpınar Mahalle Muhtarı Hüseyin Tanış ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yaz aylarında kokudan mahallede duramıyoruz. Çöplük alanının dolduğu için çöpler karayoluna kadar taşıyor. Bazen çöplükte yangın çıkıyor, özellikle kış aylarında daha çok oluyor sis ve çöplükte karayoluna yayılan duman yüzünden kazalar meydana geliyor. Yol transit olduğu için her gün binlerce araç geçiyor. Çöpün kaldırılması için Siverek Belediyesi ile Büyükşehir belediyesine başvuruda bulunduk, maalesef cevap alamadık. Yetkililerden rica ediyoruz bu çirkin görüntü Siverek’imize yakışmıyor”

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık