Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREKLİ MAHALLE MUHTARLARI FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE BİR KÖPRÜNÜN YAPILMASINI İSTİY

SİVEREKLİ MAHALLE MUHTARLARI FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE BİR KÖPRÜNÜN YAPILMASINI İSTİY

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan 21 mahalle muhtarı ortak imzaladıkları dilekçeyle Adıyaman Siverek arasına kara köprüsü yapılması amacıyla

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2008 Cumartesi 00:48
SİVEREKLİ MAHALLE MUHTARLARI FIRAT NEHRİ ÜZERİNDE BİR KÖPRÜNÜN YAPILMASINI İSTİY
hazırladıkları dilekçeyi Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a Ulaştırma Bakanlığı ve Adıyaman Şanlıurfa bölge milletvekillerine gönderdiler.
   Mahalle muhtarları adına bir açıklamada bulunan Bağlar Mahalle muhtarı Muzaffer Koyunbakan yaptığı açıklamada ‘’Başbakana, Ulaştırma Bakanlığına ve Bölge milletvekillerine yazdıkları dilekçede şu görüşlere yer verdiğini’’  belirti’’  İlçemiz ve çevre illerden Adıyaman’a gitmek isteyen vatandaşlarımızın feribot seferlerin iptal edilmesi ve can güveliklerinin olmayışından dolayı yetkili kurumlarca sefer yapılması sakıncalı görüldüğünden dolayı Adıyaman ve diğer illere gitmek isteyen vatandaşlarımız  yaklaşık olarak  100-150 Km  gibi  bir yol fazladan kat etmek zorunda kalıyorlar.  Siz değerli büyüklerimizi bu konudan haberdar etmeyi vazife biliriz. Köprünün yapılması gündemde olup olmadığın gündemde değilse gündem alınıp Fırat nehri üzerinde bir kara yolu köprüsünü yapılmasına acilen ihtiyaç vardır’’dedi.
   Bilindiği gibi  feribot seferleri yasak edilmeden  Siverek Adıyaman  ili arasında Bucak bölgesinde bulunan ilçeye yaklaşık 35 Km uzakta ki  feribot iskelesinden  sağlanıyordu. Seferlerin iptal edilmemesiyle nehirden karşıya geçişler balıkçı kayıklarıyla sağlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık