Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SOKAKTA YAŞAYAN VATANDAŞA YANLIŞ ADRES BİLDİRİM CEZASI VERİLDİ

SOKAKTA YAŞAYAN VATANDAŞA YANLIŞ ADRES BİLDİRİM CEZASI VERİLDİ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesi'nde sokaklarda yaşayan vatandaş yanlış adres bilgisi verdiği için Siverek İlçe Nüfus Müdürlüğü

Giriş Tarihi: 19 Haziran 2010 Cumartesi 23:11
SOKAKTA YAŞAYAN VATANDAŞA YANLIŞ ADRES BİLDİRİM CEZASI VERİLDİ
tarafından para cezasına çarptırıldı.Kendisine ceza verilen vatandaş belli bir adresinin bulunmadığını, verilen para cezasının ödeyecek durumda olmadığını belirterek İlçe Kaymakamlığı'ndan yardım bekliyor.
    
Para cezasını yatırmadığı taktirde cezaevine gireceğini belirten Mehmet Akgüler yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ’’Üç yıl önce eşimle olaylı bir şekilde boşandık. Daha önce Adana'da ikamet ediyordum. Eşimden ve beş çocuğumdan ayrılıp memleketim olan Siverek İlçesi'ne geldim. Birkaç günlüğüne ablamın yanında kaldığım için kollu kuvvetlere oranın adresini verdim. İlçe Nüfus Müdürlüğü yaptığı soruşturmada bu adreste ikamet etmediğimi tespit edip bana 640 TL para cezası verdiler. Benim sabit bir yerim yok, evim barkım yok. Sabit adresim olmadığı için Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alamıyorum. Şu anda bir kıraathanede yatıp kalkıyorum. Bu para cezasını ödeyecek gücüm yok sağ elimin üç parmağı olmadığı için bir iş de yapamıyorum. Hapishaneye girmek istemiyorum. İlçe Kaymaklığı'ndan barınacak bir yer ve para cezasının karşılanması için yardım bekliyorum’’dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık