Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi TAŞERON İŞÇİLERİN EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

TAŞERON İŞÇİLERİN EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Yol- İş Sendikasına bağlı taşeron işçilerin başlatmış oldukları eylem 3. Haftasında da devam etti.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2014 Pazartesi 11:15
TAŞERON İŞÇİLERİN EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

ŞANLIURFA- Siverek ilçesinde, Yol-İş Sendikasına bağlı taşeron işçilerin eylemleri devam ediyor. Diyarbakır Eski Caddesi üzerinde bulunan Siverek Karayolları Bahçesinde, bu hafta üçüncüsü düzenlenen basın açıklamasını Yol-İş Baş Temsilcisi Alı Dusak okudu.

Basın açıklamasında devlet kurumlarının düşük fiyatlarla yandaşlara peşkeş çekildiği, özelleştirme adı altında elde edilen gelirlerin ranta dönüştüğü ifade edilerek, “Özelleştirmeler sonunda binlerce insan işsiz kaldı veya 4C ve 4B gibi kölelik düzenine hizmet eden statülerde çalıştırıldı. Taşeron sistemiyle kalitesiz üretim ve hizmetler topluma sunuldu. Açlık ve sefalet ücretiyle çalıştırmalar başladı. Haklarını yargı yoluyla elde etmek isteyen bizler gibi emekçiler haklarını yargıda kanıtladılar. Ama uygulamada yargı kararlarını tanımıyorlar. Hala oyalanıyoruz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Yargı kararları uygulanana kadar eylemimiz devam edecek” dedi.

Basın açıklamasının sonunda grup sessizce dağıldı.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın fiyatları rekor tazeledi

Altın fiyatları rekor tazeledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık